| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua. Am si eu cateva intrebari. Urmeaza sa ies cu o fata si am cateva retineri, sa zic asa. O sa las mai jos intrebarile la care as dori niste raspunsuri mai seerioase daca se poate. Nu toti avem experienta:

1. Ce subiecte de discutie as putea aborda / pe unde am putea merge, in ce locuri?

2. O iau de mana direct, sau o intreb daca imi da voie?

3. Poate si cea mai stanjenitoare: daca se ajunge si la momentul sarutului cum fac sa nu o dau in bara? Daca ar putea sa imi explice cineva. M-am mai sarutat cu o fata si am dat-o in bara putin.

P.S. As aprecia daca as primi niste raspunsuri serioase, fara sa faceti misto

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ti-am mai raspuns o data la cateva din intrebarile tale,de ce esti atat de stresat? Lasa-te liber,vorbeste liber,lasa-ti creierul sa functioneze,altfel, indiferent de ce iti spunem noi, te vei bloca intr-un timp foarte scurt.
Acum, pe puncte, din nou.

1. Orice subiect de discutie,priveste in jur,o babuta,un catel,iarna, frig, soare, modul in care e imbracata, 1 martie care a trecut,primavara care vine,orice iti trece prin minte! Si,daca vorbeste ea,ascult-o cu atentie,sa poti raspunde frumos.
Mergeti in parc,la plimbare pe strazi,la o cafea,o ceainarie,la un muzeu chiar, la o casa la care iti place arhitectura sa i-o arati si ei, la florarie sa-i iei un trandafir-daca te-ai dus cu mana goala-, la un chiosc sa-i iei o ciocolatica, imaginatie nu ai?

2.O iei de mana cu siguranta,mana masculina ofera protectie,n-o strangi,o tii frumos. daca vezi ca-si trage mana, ok, o lasi fara sa insisti, dar e preferabil sa nu intrebi, prea multa politete te transforma in papa lapte.

3.Nu strangi buzele,nu uiti sa respiri,ii iei obrajii intre maini si o privesti,apoi ii atingi usor buzele, ca pe o inghetata al carei gust vrei sa-l afli.

Mai mult de atat, doar sa ma tii in buzunar sa-ti spun ce-ai de facut!happy
Hai, nu te mai stresa, totul va merge bine!
Bafta!

| Sergiuu009 a răspuns (pentru greece12):

Stimata doamna, eu azi mi-am facut cont pe aceasta platforma. Nu stiu cui ati raspuns dar cu sigurnata nu mie.

O zi buna sa aveti

| greece12 a răspuns (pentru Sergiuu009):

Stilul si intrebarile sunt atat de asemanatoare incat am fost indusa in eroare. Poftim intrebarea:
https://www.tpu.ro/......acasa-iar/
O seara buna si tie,@Sergiuu009.

| Violleta2022 a răspuns:

1. orice subiecte iti trec prin cap, de la vreme, pasiuni, drumetii, carti citite, domenii preferate etc
2 prima oara cand o intalnesti incearca sa stai potolit si respectuos, eventaul o iei de mana dupa ceva vreme, dar cere-i voie intai
3. nu forta nota la prima intalnie. La plecare da-i un pup pe obraz

| Cehoslovacia a răspuns:

1. o duci la o cafenea, un parc
2. o intrebi, ca asa am iesit si eu cu una si am vrut s-o sarut din prima mi-a dat o palma de s-a uitat lumea la mine happy
3. lasa, ca si virginii au de invatat foarte multe.