| Georgica40555 a întrebat:

Am și eu o întrebare. Acum acum o luna am administrat doua pastile de a doua zi la distanță de 9 zile între ele iar acum 2 săptămâni am mai administrat una, este posibil sa nu mai pot face copii?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Măi Georgică de cînd te ai transformat tu in femeie? Ce pastilă ai luat tu barbat fiind de a doua zi? Bere cumva?

| szmotovio a răspuns:

Atat de tare te plictisesti incat sa pui numai intrebari la misto?

| Violleta2022 a răspuns:

Pastila de a doua zi se ia 1 singura data in viata, din cauza efectelor dezastruoase pe care le poate provoca, in sistemul tau hormonal.
Nu stim cum va reactiona corpul tau la 3 bombe hormonale, dar cu siguranta pe urmatorele 12 luni, vei simtii destule modificari.

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Trebuie sa aștepți cel puțin 6 luni după astfel de pastile pentru a concepe un copil. Sa știi, ca aceste pastile îți pot face foarte mult rău. Nu le mai lua atât de des. Nu am auzit pe nimeni sa ia la doua săptămâni... Mai bine folosește anticoncepționale sau prezervative sau altceva dar nu astea!

| Ursulet2019 a răspuns:

Hei. Nu mai lua pastila de a doua zi mai mult de maxim maxim 2 pe an. are o substanta care din cate stiu poate dezvolta cancer(nu vreau sa te sperii), dar te rog fii foarte atenta!
Mai bine iei anticonceptionale, dar acum e indicat sa vorbesti cu un medic si sa ti faci analize!
Toate cele bune!