| Miha.Ella. a întrebat:

Buna all.Deci acum o luna m-am despartit de jumatatea mea care am fost 10 luni, dar dupa 2 zile m-am,, combinat,, cu un baiat a fost totul bine si frumos, dar intr-o zi m-am intalnit cu fostul si mi-a spus sa ii mai dau o sansa sa ne inpacam pentru ca el ma iubesti si stie ca si eu pe el. Cel cu care m-am conbinat mi-a pus niste intrebari care m-au facut sa cred cele mai urate lucruri evident ca m-am despartit de el. Dar ce-l pe care il iubesc inca nu stiu vreau doar sa il fac sa ma pretuiasca cand o sa ne inpacam? O sa-l mai las 2 zile si dupa vreau sa ii spun ce am hotarat. Oare sa il las mai mult timp sa astepte sau nu? Stiu de la sora lui ca nu a vrut sa se conbine cu o fata pentru ca stie ca nu o poate iubi si nu vroia sa o faca sa sufere. Si vreau sa il fac sa se lase de fumat? Dati-mi si voi niste idei cum as putea sa-l ajut.big grin.

Răspuns Câştigător
| rammses a răspuns:

Parca ai fi fosta mea. si ea vroia sa ma faca sa ma las. m-am lasat o perioada cat am fost impreuna si apoi m-am apucat iar.

- nu stiu. fa-l sa iti arate ca te vrea. iesiti o data impreuna. faceti lucruri noi si poate iese ceva.

- in cazul meu. nici nu am mai vaut-o de atunci.

- daca chiar tii la el e pacat.

7 răspunsuri:
| idontknow a răspuns:

Eu zic sa-l mai lasi sa astepte, daca tine la tine sigur te va mai cauta si va insista sa va impacati.nu incerca sa fortezi lucrurile, treptat ca dupa iar citesc ca v-ati despartit si iar vreti sa va impacati.lasa lucrurile sa mearga de la sine, iar in privinta fumatului:daca el nu are bunavointa sa se lase, nu cred ca vei reusi tu, am mai auzit o prietena de-a mea cand i-a spus:''daca nu te lasi de fumat inseamna ca nu ti la mine'', asta e mare aberatie... e viata lui, el isi distruge sanatatea nu tu!

| МŶĶÁŶ a răspuns:

Deci eu pun sa ii spui adevarul, sa ii ceri scuze si sa va impacati
partea cu adevarul ia-o mai pe ocolite... daca intr-adevar te iubeste te va ierta cu siguranta...
sau varianta 2 incepi conversatia cu: hai sa o luam de la capat big grin
sper ca am ajutat (desi nu prea cred)
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ii cumperi pastile si i le pui in ceai sau in alceva ect. Eu cre ca mai bine sa ramai cu baiatul acesta care fumeaza
sunt Edvina si am 10 ani te pop dulce bay

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu dar si mie imi place de un baiat care se numeste alvaro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca il iubesti ii mai dai o sansa si in al 2 rand daca vrei sa schimbi un om nu e bine deloc deoarece poate el vre sa fumeze si pun pariu ca u ii zici ca daca nu te lasi ne desp... lasa-l asa cum eee el salutare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fumat e greu sa te lasi. Dar daca te iubeste cu adevarat cu siguranta o va face. Spune-i sa o faca pentru tine daca te iubeste.Atunci iti dai seama daca te iubeste cu adevarat pentru ca odata ce iubesti cu adevarat renunti la orice pentru persoana iubita. Succes

| ellyah a răspuns:

Acum noi trebuie sa raspundem la intrebarea daca sa il mai lasi sa astepte sau sa iti dam sfaturi cum sa se lase de fumat? In fine...ai putea sa-l mai lasi sa astepte, daca te iubeste asa cum spui nu risti sa-l pierzi, iar daca il pierzi in cateva zile inseamna ca nu te iubea cum credeai tu.Despre fumat... daca afli sa postezi metoda aici ca eu unul nu reusesc sa ma lashappyO sa mai urmaresc si eu raspunsurile, poate aflam formula magica pentru ca si eu as vrea nu numai sa ma las de fumat dar vreau neaparat sa se lase prietena mea de fumat.