| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare, este vorba despre marimea penisului, stiu, sunt o gramada de intrebari despre asta aici, insa totusi as vrea sa pun si eu una incat sa ma lamuresc si eu cu ceva. Tocmai ce am implinit 16 ani. Pana acum nu ma interesa foarte mult despre marimea penisului meu, stiam ca nu este foarte mare dar mereu eram cu gandul ca o sa creasca happy Insa de cand am implinit 16 ani, trebuie sa recunosc ca a inceput sa ma ingrijoreze acest lucru. Penisul meu are marimea de 14 cm in erectie, iar inconjurat are 10 cm. Dupa parerea mea este mic spre foarte mic. Stiu, stiu, majoritatea o sa spuna ca marimile difera si ca nu exista un tabel anume in care trebuie sa te incadrezi, stiu aceste lucruri, am mai citit raspunsuri de pe acest site. Stiu ca marimile difera dar totusi, ma ingrijorez de faptul ca am ajuns la 16 ani si banuiesc ca in urmatorii 2 ani o sa vina vremea sa ma dezvirginez, iar sincer, mi-ar fi rusine ca penisul meu sa fie atat de mic pentru ca nu cred ca pot macar satisface o fata cu marimea aceasta. In concluzie, este marimea penisiului meu ATAT DE MICA incat nu pot satisface nicio fata? Oare o sa mai creasca de acum incolo si sa am o surpriza? De la un moment dat am inceput sa ma gandesc doar la acest lucru.

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu fi suparat. Nu ai penisul mic. Cu marimea penisului tau poti satisface orice fata oricat de pretentioasa at fi ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te mai ingrijora degeaba oricum nu ai ce sa faci in privinta asta.
Gandeste-te ca media penisului in Romania este 12 cm in erectie asa ca exista penisuri si mai mici de 12.
Persoana cu care vei avea ocazia sa faci sex daca tine la tine nu o sa se uite cat de mare ai penisul.
Deci in concluzie penisul tau nu e nici mic nici mare. Fi mandru cu cine esti!
Salut!

| Kraken22 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma mai pot astepta la o crestere a penisului de acum incolo?

| Michaeel a răspuns:

Lungimea penisului variază între 12-17 cm.Cum zicea și răspunsul de mai jos, în România media fiind de 12 cm, ceea ce înseamnă că nu ești singurul, nici primul și nici ultimul care are un penis mic. Nu lungimea tine de cât de satisfăcută e fata, poți sa o ai și de 30 dacă nu știi ce sa faci.

| Kraken22 a răspuns (pentru Michaeel):

Dar as putea satisface o fata cu aceasta marime?

| Catalin77945 a răspuns:

Daca tu stii sa-to folosesti penisul cum trebuie nu conteaza marimea mai deloc, adica poti sa o ai de 20 daca nu stii sa faci ce trebuie degeaba ii ai, deci e ok man