| Kraken22 a întrebat:

am si eu o intrebare in legatura cu marimea penisului. Am 16 ani, iar marimea penisului meu este de 14 cm, aproape 15. L-am inconjurat cu o rigla, pentru ca nu aveam cu ce si mi-a iesit in jur de 9.5 cm. Stiu, marimea penisului difera de la om la om si nu este una stablita, insa eu am 3 intrebari: 1. Pot sa ma mai astept de acum la o crestere in lungime sau grosime? Sau cresterea s-a cam oprit? 2. Aceasta marime este suficienta pentru a satisface o fata? (stiu, nu doar marimea conteaza, insa este si marimea un factor) 3. Mie mi se pare ca grosimea este destul de mica, oare pot gasi prezervative atat de mici in grosime? Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa mai crească, băieții se dezvoltă fizic pana la 20 de ani.
Experimentează, pentru anumite fete o sa fie ok, pentru altele mai puțin.
Ideea este ca nu contează doar mărimea ta dar și cea a fetei...
Fiecare fata e diferita și pe lângă penetrare mai exista și alte lucruri.
Da, grosimea nu e cine știe ce dar e o grosime normala.
Găsești prezervative...

15 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pentru grosime folosești o ață, care apoi o aplici pe riglă. Creșterea s-a cam oprit. Lungimea medie din statistici este de 12 cm, așa că poți. Se găsesc prezervative de toate mărimile.

| Kraken22 explică (pentru sadrian46):

Am facut asta si cei drept mi-a iesit mai mult, cam 11 cm.

| sadrian46 a răspuns (pentru Kraken22):

Ei vezi, dar să să afli, contează lungimea, grosimea, tehnica și cum te porți cu fata înainte și după, toate astea împreună. Ce vezi pe siturile de profil e fake.

| Emilian65 a răspuns:

Nu te speria. Penisul tau este bine dezvoltat si poti satisface orice fata cu el. Gasesti prezervative si pentru dimensiunile penisului tau.

| Sofer a răspuns:

Ii destul man. Fi mulțumit cu atât.

| Catalin77945 a răspuns:

Bai eu mor cand ii vad pe astia cu marimi, bai deci fii atent nu conteaza ca o ai sa zicem de 9, 5 ok? nu conteaza, tu trebuie sa stii cum sa o folosesti, pentru ca daca o folosesti cum trebuie, degeaba o ai de 20 de cm daca nu o folosesti bine intelegi?

| Kraken22 explică (pentru Catalin77945):

Literalmente am scris acest lucuru in intrebare. Ai citit o macar?

| epurasu a răspuns (pentru Kraken22):

Lasa-l pe Catalin in pace! el oare cand avea 17 ani nu era curios... nici el nu stia totul oare nu se informa? ba da, ei mno acum a uitat si s-a gasit sa te critice pe tine! -stii ceva lasa-l in pace!- din pacate sunt multi care se cred filozofi da in realitate nu-s nimeni.

| Stegman a răspuns:

Tu nu ai alta treaba? O tema, o carte, o ora de pregatire, sa inveti o limba straina? Eu nu stiu ce e in mintea voastra mai copii pe bune. Traim in secolul *******.

| Kraken22 explică (pentru Stegman):

Am 16 ani, in curand 17, este varsta la care foarte multi baieti de dezvirgineaza, in opinia mea, era timpul ca acest lucru sa fiu una din preocuparile mele, ca nu am venit aici sa imi spui tu ca am teme.

| Stegman a răspuns (pentru Kraken22):

Bine ai spus in opinia ta. In opinia mea esti un nimeni, cu tot cu **** ta de 9.5 cm. Daca nu ai carte nu ai parte cu tot cu **** ta care poate fi si de 25 de cm, daca nu stii ce sa faci cu ea esti degeaba. Plus de asta trebuie atitudine, trebuie inteligenta daca vrei sa vrajesti o fata, de asta e important sa citesti sa ti faci temele sa iesi in lume, ca **** nu ti o masoara nimeni. Daca nu ai cap, degeaba ai ****. Desteptule mai esti si obraznic pedeasupra. O sa vedeti voi mai tarziu cand lucrurile astea vor valora 0, si vor conta celelalte adica educatia, ai sa plangi cu vorbe pentru timpul pierdut cu masuratu pulei.

Invata acum sa te doara capu sa nu te doare mai tarziu mainile!

| Kraken22 explică (pentru Stegman):

In primul rand, calmeza te, ce ai de te aprinzi asa, deja ai ajuns in lucruri off topic, care nu au legatura cu intrebarea mea, cine *** te a intrebat pe tine ceva despre educatie, ca repet, nu am venit aici sa mi faci tu educatie, venit aici sa aflu un raspuns la intrebarea mea. Calmeaza te, nu mai recalcitrant, ca ti bubuie o vena intr o zi. Te pup.

| Stegman a răspuns (pentru Kraken22):

Nici macar nu stii sa scrii. Calmeaza te tu ca nici macar nu stii cu cine stai de vorba.
PS. Sunt femeiewinking

| Kraken22 explică (pentru Stegman):

In primul rand, nici nu ma intereseaza ca esti fata, numele tau sugerand ca esti un baiat.
In al doilea rand, scriu de pe telefon, in plus autocorectarea de la TPU mi-a sters 2 cuvinte, in rest totul este corect gramatical
In al treilea rand, cine *** esti tu ma sa mi spui ca nici nu stiu eu cu cine stau de vorba... si asta nu este un argument la faptul ca ai niste probleme grave de nervozitate, fa ti o viata si nu ti mai pierde timpul pe site uri gen TPU, la revedere happy

| Stegman a răspuns (pentru Kraken22):

Numele meu, este nume de familie nemtesc. Vezi daca nu ai educatie, tot la educatie ajungem. As putea sa ti vorbesc si eu urat, asa cum imi vorbesti tu, dar nu o fac pentru ca mai ai mult pana o sa ajungi la acelasi nivel cu mine. O viata am, chiar extrem de frumoasa, pe care tu nu o vei avea niciodata la felul cum gandesti, si te exprimi. Imi pare rau de generatia voastra, de asta imi bat capul cu voi. Am si eu copii de varsta ta, dar sunt educati, iesiti in lume, e o diferenta enorma. As putea fii mama ta, bunica ta. Ai respect 0. Pacat.