| teiubescana a întrebat:

am si eu o intrebare. Unele fete imi spun ca dupa ce faci injectii cu gentamicina ramai insarcinata.E adevarat?

12 răspunsuri:
| Alex99_5691 a răspuns:

Nu laughing) au mai fost intrebari de genu ca sau masturbat cu stiloul si ia intrat cerneala si a intrebat : Pot sa raman insarcinata cu cerneala? deci stai linistita ca nu o sa ramaiwinking

| Azµre a răspuns (pentru Alex99_5691):

Mi se pare ca am raspuns si eu la intrebarea aia si am zis ca o sa faca mini-stiloase rolling on the floor

| Onio a răspuns:

Gentamicina este un medicament (antibiotic).

Pentru a ramane insarcinata implica un act sexual cu un partener sau inseminare. Medicamentele nu te lasa gravida.

P.S. Transite fetelor acelea care iti spun asa ceva ca mai au multe de invatat, si sa puna mana pe carti, nu sa te sperie pe tine cu asa ceva.

| Azµre a răspuns (pentru Onio):

Te doare capul! Oricum dupa gentamicina injectabil riscul unei sarcini este ceva mai mic si sa scoti un plod cu probleme genetice este mai mare rolling on the floor dar sa ramai insarcinata cu gentamicina wtf. poate asa il cheama pe tipu ala Gentamicin :->, ai prins aluzia?

| Onio a răspuns (pentru Azµre):

laughing

| Azµre a răspuns (pentru Onio):

N-ai ce sa faci cu copii de 14-15 ani numai la sex le sta gandul... trist

| ButterflyGy a răspuns:

Singurul mod in care poti ramane insarcinata este prin contact sexual sau prin injectarea in uter a spermatozoizilor. Ce spui tu e un medicament, si chiar daca ar contine spermatozoizi (lucru imposibil pentru ca acestea mor in 24 de ore din momentul in care sunt eliminati), trebuie sa introduci medicamentul in uter ca sa poti ramane insarcinata. Din ce am citit eu pe net gentamicina se administreaza ca injectie intramuscular sau intravenos. cine ti-a spus asta ori e prost ori a vrut sa faca misto de tine. Fa-ti tratamentul fara grija si fa-te sanatoasa.

| teiubescana explică:

Am vrut sa spun ca, daca intretin relatii sexuale dupa aceea.oh go on

| Onio a răspuns (pentru teiubescana):

Vezi ce inseamna exprimarea si gramatica? happy

| teiubescana explică:

Daa...ma mir ca au raspuns numai baieti, sigur voi sunteti in masura sa va dati cu parerea si sa imi spuneti cum ati ramas ultima oara insarcinati.