| ღmarynaღ a întrebat:

am si eu o intrebare uni imi spun ca daca faci gimnastica ramai scund, este adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Sall. Nu. Nu este adevarat. Dar, tot timpul exista un dar. Numai in cazul cand faci sala, adic tragi de fiare cum se spune, si faci exercitile, in picioare cu greutati peste media ta de greutate.In rest, sportul modeleaza, intareste organismul, si-l educa. Asa ca :fa sport, dar este bine ca tot cea ce vei face, sa fie in normalitate. Sa nu mergi la extreme. An nou fericit, cu multa bucurie si sanatate. Pa!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Gimnastica ajută la tonifierea masei musculare. În general gimnaștii sunt scunzi, sub 170 cm.
Pentru înălțime mergi la înot.
Pa, pa.

| Ady00pk a răspuns:

NU! practica ce sport preferi! Daca nu ridici greutati deasupra capului nu ai nicio problema!

| ProjectJackpot a răspuns:

Ce tampenie.

| Christine_8758 a răspuns:

Acest lucru este complet gresit, deoarece atunci cand faci gimnastica te intinzi si din stast te lungesti...nu ai cum sa ramai scund daca esti activ, din contra. Funda?! PUNCTE?! :*love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. din contra o sa te inalti petru ca te intinzi.