| anonim3658 a întrebat:

Buna ziua am si eu o mare problema si sper sa ma puteti ajuta! Povestea mea este urmatoarea:am 16 ani si am fost cu un baiat 2 ani si ne intelegeam foarte bine pana cand el m-a inselat. Dupa cateva zile el ma tot suna si imi spunea ca pe mine ma iubeste si sa il iert, asa am si facu l-am iertat deoarece il iubeam.Dar mai exista o problema parintii mei nu erau de acord cu relatia noastra deoarece el inainte s-a comportat foarte urat cu mine si eu tot l-am iertat, dar parintii mei nu asa ca am umblat fara sa stii ei.El deveni foarte gelos si nu ma lasa sa fac nimica doar sa stau in casa inchisa.Eu m-am saturat si am mers la un bal unde am cunoscut un alt baiat.Acest baiat de la bal se comporta foarte frumos cu mine si nu era asa de gelos si am inceput sa iesim mai des.Am fost impreuna 3 saptamani dar eu nu puteam sa il uit pe fostul si el a aflat ca am fost cu un alt baiat.Am inceput sa il sun mai dess pe fostul si sa ii spun ca pe el il iubesc si vreau sa fim din nou impreuna dar el nu mai vrea m-a si ameninta ca o suna pe mama eu nu l-am crezut dar asa a fost a sunat-o pe mama si i-a spus sa il las inpace...Eu acum cu parintii mei nu mai vb din cauza lui.Eu i-am iertat atatea era greu sa ma ierte si pe mine? Se pare ca da! Nu stiu cum sa fac sa il uit definitiv nu a fost frumos sa o sune pe mama! Ce sa aleg iubirea sau parintii? Sa il mai sun sau iar o suna pe mama? Va rog sa ma ajutati funda!

Răspuns Câştigător
| buburuza2007 a răspuns:

Scumpa mea ai 16 ani,acum relatiile vin si pleaca,ti-ai pis vreodata intrebarea,bai merita sa-mi las parintii pentru unu ca asta care m-a inselat si care s-a purtat urat cu mine? puneti intrebarea asta si sa-mi spui si mie la ce concluzie ai ajuns,familia te sustine in tot ceea ce faci,cand toti arunca cu pietre in tine parintii sunt acolo si te sustin,eu zic sa termini de tot, relatia voastra nu prea mai are un viitor, dar ma rog, decizia iti apartine, succes

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Alege parintii pentru ca baieti mai sunt in lumea asta dar parinti nu mai gasesti

| Oana92 a răspuns:

El isi bate joc de tine! Lasa-l in pace ca nu merita.

Ar trebui sa iti ceri scuze in fata parintilor chiar daca din punctul meu de vedere aici e si vina lor.

| WildDream a răspuns:

E clar ca nu tine la tine si nu mai vrea sa aiba vreo tangenta cu tine. Si nu inteleg de ce ai vrea sa ai o relatie cu un astfel de baiat. Nu il mai cauta si lasa-l in pace ca deja crede ca esti obsedata dupa el.

| OchiiDinUmbra a răspuns:

Povestea ta ma face sa ma gandsec la situatia mea.si eu am tot 16 ani.am iubito, si as fi facut orice pentru ea insa ea dupa 4 ani de "best friends" si cateva luni de relatie a ajuns sa vrea sa-si bata joc de mine, sa ma faca sa sufar etc.nu credeam ca pot exista aseamenea persoane dar mam inselat.asa e si situatia ta.sunt baiat si crede-ma, ca acel baiat nu tine la tine, si nu a tinut niciodata.la fel am patit si eu.eu i-am iertat o gramada de chestii iar ea de la o singura greseala de-a mea a pus punct relatiei.stiu ca e foarte greu, eu acum cateva zile am decis sa renunt la ea dar trebuie sa o faci.inca ceva : chiar daca nu ma asculti si pana la urma va impacati, crede-ma, faptul ca te-ai rugat de el il va face si pese si mai putin de tine si te va trata ca pe un gunoi.
daca mai vrei sfaturi sau sa vorbim lasa-mi id-u tau happy bafta

| anonim3658 explică (pentru OchiiDinUmbra):

Nu ma lasa sa iti trimit mesaj nu stiu dc! Dar daca vrei poti sa imi lasi tu un mesaj cu id tau!

| OchiiDinUmbra a răspuns (pentru anonim3658):

Tiam lasat id-u meu la mesaje, de pe alt cont de TPU.da-mi add

| VelvetLight a răspuns:

Daca o sa il sacai mereu cu telefoane si toate presiunile si rugamintile de a fi din nou impreuna nu o sa se intoarca niciodata la tine! Trebuie sa fii mai distanta, sa l faci curios, sa se intrebe ce mai faci, ce ai patit de nu il mai suni si nu iei legatura cu el. Asteapta sa te contacteze el pe tine. Dar daca nu te-a iertat inseamna ca este excesiv de gelos si nici nu tine la tine destul de mult. Pentru binele tau mai bine ai renunta la el.winking Ar trebui sa il uiti. Daca ti-a facut in mod constient probleme cu parintii inseamna ca vrea sa iti faca rau si nu te iubeste. Nu doresti rauyl persoanei iubite. Mai mult ca sigur s-a saturat de tine. Uita de el si totul va fi bine. Decat sa ai langa tine un baiat care nu te respecta si nici nu te iubeste mai bine ramai singura. Succesbatting eyelashes Fundita? big grin day dreaming

| anonim3658 explică:

Va multumesc pentru sfaturi!