| alexandrug222 a întrebat:

am si eu o problema, am 16 ani, fac 17 in 7 luni, iar sperma mea nu este deloc alba..se poate sa am probleme de sanatate sau sa nu pot face copii? Mereu cand ejaculez este ba de culoare galbena, ba transparenta..rareori sa apara acel alb da un alb mai transparant si odata la nu stiu cat. Dar am incercat sa ii pun si in apa calda si din ce am vazut " se misca " si arata normal asa.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai răbdare ca esti in crestere si din cauza asta are culoarea diferită.

| JicaContra a răspuns:

:)
transparent e foarte normal, inseamna ca te-ai masturbat prea des

sperma pe care o vezi tu contine doar o foarte mica parte spermatozoizi, marea majoritate e formata in prostata, ori daca o faci de mai multe ori, nu are cum sa produca asa de repede, asa ca ii da cu ceva mult mai slab

in plus nici daca e galbena nu e o chestie anormala

si oricum:
https://www.google.com/search?q=sperma+galbena
http://www.sfatulmedicului.ro/......bena_17436
asa, ca sa nu ma crezi pe mine pe cuvant :P