| Adelina77g a întrebat:

Bună Ziua!

Am și eu o problema care ma ma deranjează.

Am 23 de ani și Iubitul meu are 24 de ani. suntem împreună de 6 luni și eu încă sunt virgina

E o problema atât de mare dacă sunt virgina la 23 de ani?

Ma simt foarte aiurea ca sunt așa..de multe ori am încercat sa vorbesc cu iubitul meu sa o facem ca să nu mă mai macine atât dar el nu vrea deoarece el crede ca nu e o grabă și că nu ar trebui sa-i tot cer asta.

El spune să mai așteptăm un timp.(la el un timp înseamnă cam mult. poate chiar încă un an)

Nu stiu ce sa fac..ma simt foarte aiurea.

Țin sa menționez ca iubitul meu nu mai este virgin.

Ce pot sa fac? Dați-mi un sfat

Fundă celui mai bun raspuns

14 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Exista o problema daca tu vrei sa o faci, si el zice ca nu, mi se pare ca un cuplu ar trebui sa aiba contact sexual saptamanal, si mai ales ca barbat sa te tot refuze, nu stiu ce sa zic, mai incearca sa afli motivul, dar nu pare ca e sincer cu tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Virginitatea nu doare si nici nu este vreo problema pentru nimeni, dar ma suprinde sa ajungi la 23 de ani si sa gandesti ca un copil de 12 ani, de parca ar trebuiis a scapi d eviorginitate ca asa fac toate oile care se copie una pe alta.
Oare nu ai auzit ca virginele sunt la mare pret si cautare? Oare nu stii ca o fata este apreciata enorm cand este intacta, pura si vrgina?
Ai putea sa te pastrezi virgina pana in ziua casatoriei, ca sa dovedesti ca intri fecioara in biserica, ca esti cu adevarat pura si inocenta, asta avand valoare nu doar in ochii viitorului sot ci si in fata parintilor tai si a viitorilor socri.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu. 2. Dacă te mai pune să aștepți încă un an, caută pe altul care vrea acum.

| doctorandus a răspuns:

Sincer, e ciudat. Asteapta-te sa fie impotent sau sa aiba probleme psihice.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu e nicio problema.Veti face sex atunci cand amandoi sunteti de acord.Sexul e destul consimtant si comunicare, nu doar despre placere carnala.

Sa stii ca nu exista nicio regula universala care spune ca trebuie sa iti pierzi virginitatea pana la x ani.E mai bine sa astepti pentru persoana potrivita, ca apoi macar sa nu ai regrete ca te-ai angajat in relatii sexuale cu cineva care a profitat de tine doar pentru putina distractie.

Daca el doreste sa mai astepti si nu pune presiune pe tine, tu de ce te simti aiurea, mai exact? Nu-i ca si cum devii mai matura odata ce se intampla asta(daca la asta te gandesti).Nu vei fi mai feminina sau un procent mai mult de femeie decat esti acum.Va fi fix la fel, ba chiar se va adauga stresul unei posibile sarcine daca nu aveti grija etc.Alegeti cu capul pe umeri si folositi prezervativ.

| relian a răspuns:

Uite cu cine stau unele femei, cu de astia care trage femeia de el sa faca sex.
Oare cum gasesc tocmai astia femei genul asta? Ce povestesti tu arata clar ca nu va potriviti, iti spun ca pierzi timpul aiurea, daca acu la 24 de ani el nu-i curios de sex, atunci cand? Pe amsura ce anii trec sa nu crezi ca o sa-i vina pofta la 50 de ani laughing
O sa stai si sa te satisfaci singura cu vibratorul, sau o sa cauti ce ai nevoie pe la vecini.

Asa eu te sfatui lasa-l in durerea lui si cauta unu normal, asta ce il ai acum sigur nu-i normal, o avea ceva probleme.

La anii astia vrei sex zi de zi, ora de ora, tot timpul numa la asta te gindesti laughing iar el iti spune ca aveti timp, da poate incolo dupa 80 de ani e timp destul laughing
Asta e cel mai bun sfat, cauta pe altul, cu asta nu te potrivesti la pat, iti garantez.

Daca e problema ca esti virgina la 23 de ani? Problema nu e nici la 40 laughing daca nu simti sa afci sex, nu vad de ce ar fi problema.

Problema devine daca tu acum simti nevoia sa afci sex, deci tu vrei sa faci acum sex?
Daca asa simti, atunci ignora pe toti care bat gardu pe aici ca stai asa ca virginitatea e la cautare laughing iti spun eu, nu cauta nimeni femei virgine, cauta de alea cu experienta laughing

Bine nu zic sa faci sex cu care apuci, dar ai prieten, daca simti nevoia te urci pe el, pana la urma il fortezi sa zic, asa, daca tot nu-i curios, ura si la gara, nu-i bun, ce sa afci linga un barbat ca asta, care doarme linga tine.

Frati poate ca ai, asa ca nu ai nevoie de frate, sau de roommmate, sau companie doar.

Uite cui le da Dzeu femei bune laughing tocmai alora care nu pot duce laughing

| Emilian65 a răspuns:

De unde știi ca el nu mai este virgin? Poate ca pe tine, te vrea sa te ducă la altar virgina.

| Robert2526 a răspuns:

Pune cineva o intrebare la misto...si voi credeti toti happy incredibil

| GeorgeCazan a răspuns:

Dacă la 24 ani el ca baiat nu vrea sa facă sex, ar fi cazul sa găsești pe unul care vrea sa facă sex.
Dacă la 24 de ani nu vrea/nu poate, fi sigura ca și la 25 de ani va fi la fel.

| Florences a răspuns (pentru GeorgeCazan):

Eu nu cred la fel.
-Un exemplu:
Parinți mei se cunosc de la 33 ani si nu au fost pregatiti sa aiba un copil pana la 42 ani, sexul nu e o competitie sau un subiect la care ar trebui sa fii grabit/ă, fiecare are dreptul la o opinie, si eu cred ca asa comentarii nu au rost
STRICT OPINIA MEA.

| FindMyName a răspuns:

Am mai văzut întrebarea asta de multe ori și mi se pare o aiureală. De ce sa fie o problema ca încă ești virgin/virgina? Toate vor veni la timpul lor, veți scăpa și de virginitate...nu înțeleg pentru ce tot grăbiți asa de-a-npulea lucrurile. Și ii dau mare dreptate iubitului tău, mai dati-va timp cunoașterii iar mai târziu sexul. Dacă arzi de pofta asta asa mare n ai decât sa iei una de cauciuclaughing

| FindMyName a răspuns (pentru FindMyName):

Nu am scris sub forma de jignire, încercați sa acceptați asa cum e situația și nu mai grăbiți nimic!
Iar când vei face cândva sex, sa ai grija.
Folosiți prezervative și ai putea lua pilule pentru a nu avea o sarcina nedorită

| hipotronic a răspuns:

Hei. Depinde foarte mult dacă vrei să faci asta doar pentru că vrei să îți începi viața sexuală sau vrei să faci asta și pentru că îți dorești să faci pasul ăsta cu el

Poate că el consideră că te privești sau îl pui la încercare și de aceea refuză

Cel mai sănătos lucru e să comunicați deschis unul cu celălalt că asta înseamnă o relație până la urmă, totuși nu mai aveți 12 ani nu?

Mult succes

| Florences a răspuns:

Eu cred ca voi doi ar trebui sa va puneti la o masa in intimitatea casei voastre si sa discutati.

Intr o relatie nu tot e despre sex si din astea, este si despre incredere, socializare, socializarea e cheia intr o prietenie/relație.

Eu daca asi fi fost iubitul tau, a-si face la fel, eu cred ca minimul e 3 ani de relatie ca sa puteti face sex,logic ca nu decide nimeni pentru voi,mai ales la intimitatea voastra.

Mai ales,daca ramai insarcinata, fara sa va cunoasteți bine si sa fiți deja pregatiți și uniți nu are rost sa va certati si sa va distrugeti asa.

Direct va puneti la o masa si aveți o discutie serioasa, care din opinia mea ar trebui sa se bazeze pe aceste punct in general:
•Când sa aveți prima voastra aventura
•Daca doriți peste un an, sau ceva luni trebuie sa discutati detalii materiale și despre vitorul copil/vitorii copii
Iar asta e strict opinia mea, eu sunt aici doar sa incerc sa ajut, nu incerc sa ofensez!