| anonima6nskwkkwq7 a întrebat:

Bună ziua! Aseară am făcut dragoste cu partenerul meu si s-a rupt prezervativul. Acesta a ejaculat in mine. Dar eu mai am puțin si intru la menstruație. Este posibil să se fi instalat vreo sarcină? Țin să menționez că urmează să iau pastila de a 2 a zi.

Răspuns Câştigător
| Hollyg a răspuns:

Salut! Riscul de a te alege cu o sarcina nu este 0 niciodată, indiferent ca mai ai 10 zile pana la menstruatie sau esti chiar la menstruatie. Accidente se intampla, însă este foarte important sa fiți conștienți de consecințe si mai important sa conștientizați si sa acționați conform celor întâmplate. Daca urmează sa iei pastila de a doua zi in termenul in care trebuie luată, esti safe. Cat despre ruperea prezervativului, ar trebui sa știți ca nu se rup atat de usor decât daca zona nu este lubrifiata corespunzător.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca mai ai 10 zile sau mai putin pana sa ai menstruatia, nu esti in perioada fertila si NU este indicat sa iei pastila de a doua zi, ca ai enorm de multe efecte secundare care te vor face sa suferi, inutil.

Vad ca tu ai doar 15 anisori si te asigur ca NU este normal si recomandat sa ai sex deloc!