| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua. Aseară mi-am pus în serios întrebarea dacă soțul meu mă mai iubește. Sunt sigură ca nu are absolut pe nimeni. Și serile și le petrece doar acasă, ori plecam undeva împreună. Nu are nici la muncă pe nimeni, lucrează doar cu bărbați. Și mă sună foarte des în timpul zilei. Câteodată mă ia și pe mine cu el la muncă. Nu-mi ascunde telefonul, practic știu mereu ce face. Mă întreb asta din următoarele motive: 1)Nu mai este interesat să facem dragoste, chiar dacă sunt goală, în lenjerie ceva nici nu se uită spre mine. Avem problema aceasta de vreun an și ceva, facem dragoste dar foarte rar, și atunci când facem este totul cat mai rapid și cat mai simplu și plictisitor, de pasiune nici nu mai zic nimic. Ne-am certat periodic pe această temă desigur ca eu începeam discuția sa înțeleg care este problema. Și mereu cam aceleași justificări le auzeam ca e obosit, etc. Aseară iar am luat în discuție această temă și până la urmă mi-a zis ca nici nu-i trece prin cap să facem sex, ca nu are dorință și ca nu știe de ce și ca e obosit, iar eu l-am întrebat: păi când stau lângă tine în chiloți chiar nu îți trece nimic prin cap, dar când e weekend și stăm în pat toată ziua, chiar nu ai dorință de sex mai ales ca nu am făcut de vreo 2-3 săptămâni ori când mă schimb de față cu tine. M-am trezit noaptea de 2 ori ca căuta să își schimbe chiloții pentru ca și-a dat drumu în timp ce dormea. Nu s- masturbat lângă mine, dar și-a dat drumu în timp ce dormea. Mi-a zis ca a visat ca facem sex. Probleme cu erecția nu are.
Al doilea motiv : este indiferent de ce zic, este indiferent când sunt tristă, când plâng mai ales dacă plâng din cauza ca ne-am certat noi doi. Nu are empatie față de mine. I-am zis de 20293 ori pe parcursul acestor ani ca mi-ar plăcea să primesc flori mai des. Oricum îmi dă doar cu ocazii. Când ne-am cunoscut, a fost mai gentil, și îmi dădea și cadouri cu toate ca nici nu eram împreună. Își permite să mă supere foarte tare. Au fost și periodice tentative de înșelat pe parcursul acestor ani, iar eu am aflat de ele, în 2022vara mi-a cerut pauză și mi-a zis ca nu știe dacă ma mai iubește, i-am oferit această pauză ca nu am avut de ales. A încercat sa comunice cu altele, le întreba ce cadouri vor, dar nu prea era băgat în seama, nu sunt sigură dar posibil a făcut și sex cu cineva care presteaza așa servicii, el zice ca nu, dar nu cred deoarece am găsit în telefon mesaje cu ea. Iarna 2022 ma cerut de soție, iar în primăvară anul trecut ne-am căsătorit. A mai urmat iar la o ceartă o ieșire în club, băutură, femei etc. După parcă nu s-a mai intimplat nimic de genu. Am fost mai liniștită, am rămas însărcinată anul trecut la sfârșit. Recent o lună și ceva în urmă iar și-a permis să meargă într-un club după o ceartă. La telefon nu răspundea, iar dimineața când ne certăm sigur ca și plângeam, pe el absolut nimic nu îl afecta, eu eram vinovată ca el a plecat în club iar. Mi-a zis ca nu a băgat în seamă pe nimeni, ca nici nu și-a scos inelul, și ca doar a servit cu un cunoscut de a lui. Nu știu ce să cred. Însă clar nu avea ce să caute la club. Am crezut ca s-au terminat astfel de ieșiri de când ne-am căsătorit, apoi de când am rămas însărcinată. Știu ca nu trebuia să rabd până acum, ca nu trebuia să mă căsătoresc și apoi să rămân însărcinată. Am impresia câteodată ca înnebunesc. Nu vreau despărțire mai ales ca curând nasc.
Dar nici să fiu tratată asa nu mai suport.
Nu cred ca îi este frică de despărțire, câte ori îi zic de asta nici nu se stresează.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Omul nu te mai iubeste si gata, nu mai simte nici o atrctie pentru tine, nu-si mai doreste sex cu tine, fuge de tine, odata ce-ti cere pauza, care in relatiile adearat de dragoste, pauzele nue xista.

Iti spun sincer, da-i drumul, lasa-l sa plece ca moare langa tine, fiindca nu te mai iubeste si nu mai este fericit cu tine.
Un copil nu va tine un barbat legat, niciodata.
Ce vrei tu nu este ceea ce vrea si el si tu aasta nu vrei sa pricepi.

| Alexandraa97 a răspuns (pentru Violleta2022):

A fost pauză în 2022. După am fost cerută în căsătorie.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexandraa97):

2 ani mai atrziu si-a dat seama ca nu te mai iubeste deloc si nu stie cum sa scape de tine, fiindca absolut tot ce face indica acest lucru.
Pacat ca nu intelegi acest lucru si asta iti poate aduce numai nefericire, iar in final veti ajunge si la divort.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Chiar imi pare rau prin ce treci.
Nu il mai atragi pentru ca al tau corp s-a schimbat.Nu mai arati ca la inceput.Pasiunea a murit.
Am impresia si ca sunteti tineri, ca el inca vrea sa mai "colinde", prin baruri, pe la alte femei.
Draga mea, nu are sens sa plangi dupa un barbat.Concentreaza-te pe tine si pe copilul ce il vei naste.Tu esti mai importanta decat o relatie.In primul rand pentru sanatatea ta fizica si emotionala si apoi pentru viata care urmeaza sa vina pe lume. Daca tu nu esti bine, nici bebe nu va fi bine.
Nu te sacrifica sa aiba copilul 2 parinti.Ce educatie ii dai? Ca este ok sa fi nefericit.
Du-te pe drumul tau.Mergi inainte demna.

| Madaxo97 a răspuns:

Off, sună nasol, chiar nu cred ca te mai iubește nici măcar puțin din ce relatezi tu. Mai bine va despărțiți, daca ii faci un copil nu înseamnă ca se va schimba, dar vei vedea pe parcurs, daca nici dupa ce naști nu se comporta ca un tata si ca un soț adevărat, mai bine lasa-l ca va faceți amândoi rău, si tu si el. E clar ca nu te mai iubește si nici măcar nu te mai respectă, dacă a facut ce a făcut prin cluburi si cu altele, iubirea ca iubirea dar daca nici respect nu mai are pentru tine si te tratează ca pe o străină nu mai are rost sa tragi de el. Un bărbat care te iubește, te dorește, nu se comporta așa.