| anonim_4396 a întrebat:

aura sunt
Stiu cred ca e a 8 a intrebare pusa despre asta, despre cine? Despre baiatul pe care il plac enorm de mult. Multi din voi mi-au raspuns cu sinceritate ca ma place foarte mult, insa 2 sau 3 au raspuns negativ. Asa cum o face si o prietena, pe care stiu ca niciodata n-ar place-o! Imi spune ca isi bate doar joc de mine, insa de multe ori mi-a zis ca se uita la mine cand stateam cu spatele. Prietena mea mi-a mai zis ca miercuri o va conduce pana in parc, urmatoarea statie de troleibuz. Fiind ca ea ramane la olipiada de fizica si el iese atunci. OK, hai s-o lasam pe prietena.
Baiatul acesta, este placut de mine de 2 luni. Stie, fiind ca i-am zis-o pe messenger. Stiu, trebuia in fata, dar vineri cand am incercat sa o fac nu am mai avut ocazia!
Bun, sa va zic ca miercuri mi-a cerut sa vin mai devreme la scoala? Hai sa va zic, m-am dus, a venit si un prieten de-al lui... ne-am plimbat. A fost bine, prietenul lui a zis sa o luam in fata, parea vizibil rusinat si radea. Dupa care in scoala, l-am gasit la mine in clasa; i-am zambit ca si cand nu ma asteptam si el mi-a raspuns tot cu un zambet. S-a tot uitat miercuri dupa mine. Vreti sa va zic ca si joi ne-am intalnit? Va zic, a venit si prietena mea. A incercat sa ma atinga pentru prima oara, joi! A pus mana pe spatele meu, si ne tot punea piedica, el mie, prietenul lui -prietenei mele. Vineri nu stia sigur ca vin si eu, a intarziat cu 20 de minute, am venit, m-am intalnit cu prietena mea. Nu prea s-a uitat la mine, nu prea mai eram ce am fost zilele trecute. (tocmai cand vroiam sa-i spun in fata ).
Pe messenger avea pusa o poza cu inimioare si porecla lui, i-am spus ca e super tare. El a zis ca e o poza trimisa de la o fata, avea la avatar un fel de porecla a fetei (e colega mea, cu care el nici macar nu s-a pupat si ea zice ca a fost cu el ). Acum era foarte simplu sa stea online numai pentru mine, si invisibil pentru restul si sa imi arunce mie statusul ala! Ma rog, m-a deranjat, dar nu am aratat.
Nu o mai lungesc, sa nu va plictitisesc, dar vreau raspunsuri concrete ...care sa desluseasca tampenia care ma seaca de 2 luni! Parerea mea : ma place. parerea altora: ma place, parerea a altora: nu ma place.

3 răspunsuri:
| anonimmmmm a răspuns:

Dupa cum zici tu ca i-ai spus pe mess ca il placi, acum ca tot nu prea mai stau lucrurile ca la inceput, ar trebui sa ii arati opusul, ca nu iti pasa de el, asa cum iti pasa, si el o sa se intrebe: mmm oare nu ma mai place? dc oare? si o sa vezi ca o sa incerce el sa te cucereasca, dar sa nu-i sari in brate deodata, am in vedere sa nu i te oferi pe tava.ca asa sunt baietii, ceea ce pot avea nu vor, ceea ce nu pot sa aiba isi doresc big grin

| Anahiteamo a răspuns:

Eu cred ca te place... ceea ce trebuie sa faci in orice situatie e sa nu-l bagi in seama.indiferenta doare cel mai tare. vei vedea ca va veni el singur la tine cand va vedea ca u nu il bagi in seama. o sa iti spuna el la un moment dat. deocamdata asta trebuie sa faci. si apropo. nu trebuie sa ii arati prea mult ca iti place de el ca dupa aia va crede ca poate face ce vrea din tine. sper ca te-am ajutat! Bafta:*!

| seby19 a răspuns:

Adevarul e ca nu prea ne dam seama daca te place sau nu.
Propune-i pe messenger sa veniti amandoi mai devreme la scoala singuri de data asta si spune-i ca iti place de el si ca vrei o relatie cu el.