| Onisim13 a întrebat:

Azi vreau sa-i zic unei fete la scoala ca o iubesc si is cam timid nu stiu cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
| STEFANXxX a răspuns:

Daca vrei sa stii nu e chiar atit de greu,trebuie doar sa vorbesti cu dinsa mai mult sa stai mai mult linga ea,apoi intreab-o daca vrea sa iasa cu tine undeva, numai daca vei fi timid si la asta, atunci incearca pe net

7 răspunsuri:
| aleexuţ a răspuns:

Paai, nu cred ca la scoala e cel mai potrivit loc dar daca asa vrei tu, e ok. incearca sa ii arati ca o placi, fai ochi dulci, fa-i complimente si ajut-o cu ce poti. apoi incearca sa vezi daca si ea te place. vezi daca iti da cateva semne. apoi, daca esti timid si chiar nu stii cum sa ii spui, pune-i un biletel intr-o carte, inainte de o ora... daca nu, vorbeste mai mult cu ea, gasiti subiecte de discutie, interese comune, vezi cei place, cei displace... si asa, o iei de manuta frumusel, si fara rusine, fara timiditane, ii spui ca o placi. bafta!

| Nissa a răspuns:

Hibig grin pai ai putea sa ii ceri un caiet imprumut pentru un referat zicandu-i ca din cate ai inteles e o tipa desteapta si activa la ore. Apoi poti sa o inviti la suc sau daca iti este rusine ofera-i o ciocolata pe motiv ca caietul ei te-a ajutat sa iti iei nota mult dorita si asa macar te apropii de ea. Daca sunteti prieteni deja ii mult mai usor. Incearca intai sa te apropii dupa care spune-i ce simti, mai bine regreti ca ai incercat si stii un raspuns decat sa astepti. sper ca te-am ajutat. Pupici:*:*:*:*

| 6111992 a răspuns:

Buna incearca sa ai dai niste semne ca o placi uitete in ochii ei in timpul orelor, incearca sa gasesti un subiect comun cu ea si daca nu iti da nici un semn spune-i direct poate si ei ai place de tine si este prea timida sa iti spuna sau sa iti arate.

| Onisim13 explică (pentru 6111992):

Asa-i mersi!

| 6111992 a răspuns (pentru Onisim13):

Nu ai pentru ce laughing

| AtlantisMe a răspuns:

Lasa-i o scrisoare in caiet. Sti poate suna airea

| gogupantof a răspuns:

In primul rand ar trebui sa reflecti asupra sentimentelor tale sa intelegi ceea ce simti. Atractia fata de cineva NU este iubire.