| piticul2atomic a întrebat:

Buna seara...nici nu stiu cum sa incep.acum cateva zile m-am reintalnit, dupa o perioada de vreo 6-8 ani cu o verisoara de gradul 2 sau 3...este fata varului tatalui meu.Si,pe scurt, ca sa nu va iau din timp m-am indragostit de ea.de atunci ma gandesc numai la ea. vreau sa im ifac curaj sa ii spun, ca sa scap de aceasta povara. ea este cu 10 ani mai mare ca mine. ea are 24 eu am 14.va rog mult. un sfat

Răspuns Câştigător
| misterioasahug a răspuns:

Wow!
asta da iubire imposibila.
Sa-ti zic si de ce am folosit "iubire imposibila": avand in vedere ca sunte-ti rude apropiate nu te poti indragosti de verisoara ta, relatiile de acest gen sunt acceptate de la gradul 7, nu 2 sau 3.

a doua problema e diferenta prea mare de varsta, ea maine-poimaine se marita si tu abia ai buletin.

fara suparare, nu ai nici o sansa. mai ine renunti la ideea de a-i spune ca esti indragostit de ea. nu are rost! crede-ma!
bafta! funda?batting eyelashes

9 răspunsuri:
| BlueBird a răspuns:

Mai bine nu straight face. De unde iti vin toate prostiile astea in cap thinking

Răspuns utilizator avertizat
| LifeIsAJoke a răspuns:

laughingFoarte tare laughing :
1.Iti este verisoara chiar daca de gradul 2 si daca vrei sa te si casatoresti cu ea...o sa vezi tuoh go on.
2.E cu 10 ani mai mare oh go on.
3.Lasa-te de prostii esti inca mic.laughing

| andra_5121 a răspuns:

rolling on the floor si ce vrei de la ea? sa ti dea tzata? sa te invete tabla inmultirii? laughing))))

| alina6344 a răspuns:

Eu zic, sa incerci sa o uiti pentru ca in primul rand e verisoara ta[ nu conteaza gradul] iar in al doilea rand e mult mai mare decat tine. Poate ca o iubesti, dar inceaca sa te uiti in jurul tau si sa vezi alte fete. Asta este parerea mea, si cred ca multi o sa ma sustinahee hee

| Bianca_3626 a răspuns:

Pai eu zic ca diferenta este cam mare,iar fetele vor baieti mai mari ca ele,pentru ca nu vor sa ii creasca. Eu zic sa incerci sa te indragostesti de o alta fata,pentru ca la ea nu prea cred ca ai vreo sansa, mai ales ca sunteti si rude. Dar totusi vorbeste cu ea liber si sincer, ca sa nu regreti toata viata ca nu ai stiut ce simte si ea. Poate cine stietongue Oricum incercarea moarte nu aretongue

Succes si ai incredere in tinetongue

| biabianca_8446 a răspuns:

Te sfatuiesc sa-ti gasesti o fata de varsta ta si sa nu mai visezi imposibilul! daca erai uh mai mare mai mergea da invers nu prea. baftawinking

| aryana_2635 a răspuns:

Spune-i ca esti indragostit de ea dar nu vrei sa ii faci probleme. asa, ei o sa ii fie mila de tine si v fi cu tine. am patit-o pe pielea mea

| pitica1995 a răspuns:

Anonimus inca esti mic.o sa gasesti persoana potrivita pentru tine.te pup!