| Alexandra_Alexy_R_1996 a întrebat:

Eu si iubitul meu ne-am despartit de cateva zile, eu inca il iubesc. Si cred ca si el ma mai iubeste. Ma gandesc tot timpul la el, si sunt multe momente in care as vrea sa-l sun, sau sa vorbesc cu el. Dar nu am curaj. Nu stiu ce as putea sa-i spun unui fost iubit, cu care. am petrecut atatea momente iar acum.
Noi, prima parte din vacanta, aproximativ. o luna. sau doua chiar. Nu puteam sa ne intalnim pentru ca suntem amandoi plecati. Si mi-a zis, cu mai mult timp inainte de vacanta, ca noi chiar daca o sa ne despartim pe timpul vacantei, va incerca sa fim impreuna in septembrie. Cand incepem scoala si va fi posibil sa stam mai mult timp impreuna. Dar eu nu mai pot. sad Vreau sa vorbesc cu el. Dar nu stiu ce sa-i spun. Vreau sa rezolvam situatia, si as vrea sa aflu daca ma iubeste, sau nu. Daca mai avem vreo sansa, sau nu. Dar. Nu prea stiu cum sa-i zic. Sau ce sa-i zic. sad
Sfat? >:

4 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Ia-ti inima in dinti si intalniti-va, rezolvati-va problemele, spune-i ca-l iubesti happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sustin pe Ancu. Cea mai buna sursa este chiar el. Indiferent de raspuns macar ai unul si nu stai cu gandul la cum ar fi fost daca? Ii scrii in sms sau mail tot oful tau. Nu e tocmai ce ai fi vrut sa auzi... Dar macar este ceva. Stii cum se spune:"nu lasa izmene pe calator!" Nu e lipsa de lasitate, timiditate, sau altceva cu doar esti directa si la obiect. E sau nu pentru tine?! Il astepti sau nu?! Scurt si la obiect sms/mail.
Bafta!

| Blamely a răspuns:

Nu are rost sa astepti apocalipsa ca sa-i spui ce simti. Spune-i pur si simplu si daca chiar te mai iubeste asa cum ai presupus atunci n-ai de ce sa-ti faci griji, iar daca nu, nu merita efortul.

| AncuxD a răspuns:

Spune-i în faţă ce simţi pentru el şi ce vrei să ştii. O să-ţi răspundă şi aşa tu o să ştii ce să faci. Baftă multă. :*