| Bastanul2018 a întrebat:

Buna ziua, ce pastila sau crema se poate lua din farmacie legal fara reteta pentru intarzierea ejacularii? Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ejacularea precoce poate avea mai multe cauze care trebuiesc indepartate, ca sa poti tine mai multa vreme.
Masturbarea excesiva este una din cauze, alta ar putea fi dependenta de pornografie, sau o problema de sanatate.
Lipsa de experienta sexuala, este alta cauza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt spray-uri la sex shop pentru așa ceva,îți spune cel/cea de acolo cum se utilizează
Pastilele nu prea sunt eficiente contra ejaculării precoce,de la psihic pornește multe probleme, stres, emoții, depresie, anxietate etc.