| Bianca1203 a întrebat:

Bună ziua, am făcut dragoste cu iubitul meu și s-a spart prezervativul și și-a dat drumul așa în mine iar a doua zi am luat pastila de după adică de a doua zi, la 10 ore de la actul sexual. Am avut simptome de greață, dureri de cap, diaree, dureri abdominale etc.
La 2 ore am mâncat, am avut poftă, iar după la încă 3 ore jumate am făcut dragoste, dar de data asta nu și-a dat drumul în prezervativ, să fie sigur...
Întrebarea mea este asta.
Își mai face efectul pastila Escapelle după acest contact sexual? Sau trebuie să iau alta?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pastial Escapelle se ia 1 SINGURA data in viata din cauza efectelor negative majore, care iti modifica hormonal organsimul femeii.

Sexul din acest moment se poate face numaic cu prezervative!
oricum, nici un ciclu sau ovulatie nu se mai pot estima sau calcula din cauza ca totul va veni aleator, pe o perioada de 6-12 luni, pana corpul elimina drogul hormonal introdus in corp (ma refer la pastila escappel sau postinor).

Spune-i baiatului sa cumpere prezervative cu numere mult mai mici, fiindca unicul motiv pentru care s-a spart prezervativul, a fost (fara gluma) din cauza ca a fost prea mare pentru cucul lui!
Un prezervativ mare/larg pentru cucul baiatului, se rasuceste in timpul sexului, se intinde la maxim si pocneste (se rupe).

Asadar, pe viitor, baiatul trebuie sa cumpere prezervative cu 2-3 numere mai mici, ca sa intre foarte greu pe penisul erect, stand perfect intins pe penis, fara sa faca cute sau pliuri, fiindca iarasi risca sa se sparga.

| Bianca1203 explică (pentru Violleta2022):

Era strâmt, de asta a pocnit...și nu, nu se ia odată în viață ...am citit pe internet și dacă e întreb și medicul farmacist ori ginecolog.
Ideea era alta, pastila elimina în maxim 48 de ore drogul și da, știam că se ia una la 6 luni, am luat și în trecut Postinor.
Ideea era că după pastila am făcut iar dragoste, voiam doar răspunsul dacă își face sau nu efectul pastila după ce am luat-o și am făcut iar dragoste, chiar daca a fost sau nu protejat, adică prin metoda retragerii.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bianca1203):

Am spus ca este recomandata sa o iei 1 singura data in viata ta, fiindca are efecte negative dezastruoase.
Este problema ta daca vrei sa o iei de 10 ori pe an, ca pana la urma este corpul tau si faci ce vrei cu el.

9 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Din cauza ca a luat pastila de a doua zi, in situatia prezentata de tine nu poti sa ramai gravida.

| Bianca1203 explică (pentru Emilian65):

Ok,asta am și vrut, să nu rămân.

| ywar a răspuns:

S-a rupt pentru ca asa zisul tau prieten nu stie ce inseamna umezirea vaginului pentru a primi in tine sula lui. Poate sa fie extraordinar de stramt, nu se rupe asa usor un prezervativ. Sut un barbat trecut orin viata, nu un pustan.

| CIaudiu a răspuns:

Da, isi face efectul. Poti sa stai linistita.

| Teo29 a răspuns:

Sanse de sarcina acum nu cred ca mai exista, dar, pastila de a 2 zi iti va face mari probleme pe viitor, cu dereglari ale menstruatiei.
Nu mai lua alta.

| ngllllll a răspuns:

rolling on the floor)))
hi-5! you did it!