| lenka1000 a întrebat:

Salut.
În urmă cu 4 zile am avut primul act sexual cu prietenul meu.
A avut grijă cu mine și mari dureri nici nu am avut, căci penetrarea nu a fost totală. Sangerari nu am avut deloc în acea seară.
Nu stiu de ce însă, dar după o zi sau două am început să am dureri in zona clitorusului, în special în timp ce mă urinez si de multe ori simt o senzatie de disconfort, nu pot sta locului și ceva nu e ok parcă.
Ar trebui să îmi fac griji și să consult un ginecolog sau aceste simptome sunt normale după primul act sexual?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In situatia descrisa este posibil ca de fapt in urma atingerilor care au avut loc intre penis si ''pasarica'' ta, sa fi ajuns in dreptul uretrei situate imediat sub clitoris, un anumit agent patogen (bacterie, virus, ciuperca, protozoar, etc) care sa fi provocat o infectie urinara. Este indicat sa te prezinti la un laborator de analize medicale pentru a fi prelevata urina pentru analiza si stabilirea cauzei care iti provoaca disconfortul amintit in timpul mictiunii. Multa sanatate!

| lenka1000 explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc mult pentru răspuns