| anonim_4396 a întrebat:

de ceva timp am inceput viata sexuala de o saptamana si cand am avut primul act sexual nu mi-a curs sange si nu stiu de ce si sunt foarte ingrijorata am 15 ani am sa merg la un doctor ginecolog dar mi-e frica ...Imi puteti da un raspuns urgent va roog frumos

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

20% dintre femei nu sangereaza la inceperea vietii sexuale, fie fiindca nu au himen, fie fiindca himenul e subtire si putin vascularizat si nu sangereaza la rupere.

| Anecherry a răspuns:

Nu ai motive de ingrijorare, e un lucrur normal sa-ti curga sange dupa primul contact sexualhappy. e bine sa mergi la doctorul ginecolog pentru un control totusihappy

| Anecherry a răspuns:

Scuze, am uitat sa pun un 'nu' la raspunsul meuhappy e un lucru normal sa nu-ti curga sange dupa primul contact sexualhappy poate sa iti curga la al doilea, sau poate sa nu-ti curga delochappy

| Silviu591 a răspuns:

E bine ca nu s-a lasat cu sange :d

| gheorghita a răspuns:

Nu iti fa griji nu la toata lumea curge sange Stai linistita!

| soricica a răspuns:

Nu la toate fetele dupa primul contact sexual le curge sange. Poate tu ai himenul mai elastic, nu iti face griji. Oricum e bun un control la un medic ginecolog, mai ales acum cand ti-ai inceput viata sexualawinking.
Bye:*

| alina_3473 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa iti curga sange inseamna ca ai himenul elastic si ai avut un preludiu lung