| Tunarugiani98 a întrebat:

Buna ziua, de vreo 2 luni menstruatia nu mai are aceeași cantitate, este mai slaba.
Am făcut vreo 5 teste de sarcina pana acum și toate sunt negative, de ce nu-mi vine menstruatia în cantitate normala?
Tin sa menționez ca am luat și diane 35 din septembrie pana în noiembrie pentru menstruatie care nu venea regulata și de vreo 2 săptămâni le-am început iarăși.
Mi-a venit menstruatia ieri, dar la fel ca și lunile trecute, în cantitate foarte slaba... care ar fi problema? Menționez iar ca am făcut 2 teste în ianuarie și 3 luna aceasta, toate au ieșit negative... care ar fi problema? Dau funda.happy

Răspuns Câştigător
| haileewatson a răspuns:

Pai Diane 35 e un medicamente foarte puternic care iti intoarce toti hormonii pe dos, logic ca menstruatia ta a avut de suferit.

| Tunarugiani98 explică (pentru haileewatson):

Deci din cauza asta am menstruatie asa slab cantitativa? Nu trebuie sa-mi fac griji de sarcina? Toate testele mi au ieșit negative, 2 in ianuarie și 3 luna aceasta am făcut

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil efectele negative ale medicamentelor luate, probabil modificari hormonale, probabil alte cauze.
Este arhicunoscut ca anticonceptionalele au efecte negative pe termen lung, putiand sa lase femeia infertila, sau declansand chisturi ovariene, noduli mamari sau chiar tumori uterine.
Totul se poate clarifica cand mergi la medic si faci invesigatii medicale.
sanatate maxima!