| pothono a întrebat:

Buna! In decembrie mi-a venit menstruatia, in ianuarie nu si nici pana acum.Am facut mai multe teste lunile astea si toata au iesit negativ.Tin sa menționez ca am facut o protejat mereu si verficam prezervativele mereu cu apa si niciunul nu a avut probleme, iar el inainte sa termine ma dadea jos de pe el si termina in prezervativ.Ma dor sanii cam de 2 saptamani si ovarele.Toate testele au fost negative si tin sa mentionez ca in octombrie mi-a venit, in noiembrie nu, iar apoi mi-a venit in decembrie.Ce poate fi? M am protejat mereu

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Suferi de dereglari hormonale, cicluri neregulate, ovare polichistice, stres cronic? Tine cont de toate aceste aspecte.

| Violleta2022 a răspuns:

Deci tu ai cilcul de tip NEREGULAT care vine cand vrea el!

| dullcat a răspuns:

Daca ai ciclu regulat asteapta pur si simplu sa iti vina menstruatia.Cat ti-a intarziat mai exact? Daca spui ca nici in noiembrie n-a venit deloc pot fi alte cauze la mijloc, nu e sarcina singura varianta.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă actele sexuale au fost protejate și nu a ejaculat in în tine nu se pune problema apariției unei sarcini nedorite.