| anonim_4396 a întrebat:

Deci am o nelamurire, curiozitate, luati-o cum vreti. Am auzit mai multi baieti zicand ca ei au nevoia permanenta de nou, si ca se plictisesc sa "petreaca" cu aceeasi fata, daca intelegeti la ce ma refer. Asta ar fi scuza lor intr-o relatie, cand isi inseala partenerele. " Intelege-ma si tu pe mine, sunt baiat, am si eu nevoile mele". Si, bineinteles, femeile trebuie sa inteleaga, sa-i asculte si sa nu fie geloase si posesive. Si in caz ca au "indrazneala" sa nu se lase calcate in picioare, imediat sunt pretentioase/plangacioase/posesive. De ce? Pentru ca poate majoritatea barbatilor nu suporta sa le fie calcat orgoliul, pentru ca ei cred ca pot avea orice femeie, poate sunt egoisti si se gandesc mereu la nevoile lor, asa ca le e mai usor s-o dea dracu' pe femeia care se opune principiilor lui. Insa daca femeia ar veni cu filozofia asta: " Am nevoie de ceva nou, m-am saturat sa stau/vorbesc mereu cu acelasi barbat etc." barbatul imediat ar sari : " E o curva, cum poate sa ma insele? Cum a indraznit? Ma despart imediat de ea ", si ei nu-si dau seama ca fac exact acelasi lucru, doar ca ei au nevoie de aia, aia si aia. Ei pun fiecare femeie din viata lor pe locul 2, ca sa se poata ei distra, si mai au si pretentii. Si tot ei sar cu gura, pentru ca femeile sunt PROASTE, asta e natura lor. De ce va credeti mai superiori? P.S: Aici vorbesc de ACEI barbati, nu generalizez, asa ca nu sariti cu critica, ca m-am justificat big grin

Răspuns Câştigător
| unknøwn a răspuns:

Înţelegi greşit.
Bărbaţii care avem nevoie de nou în permanenţă, ni se rupe dacă partenera căreia i-o trag eu, şi-o trage cu alţii, înţelegi?!
Ăia la care te referi tu că ar reacţiona urât.fac parte din categoria aia de disperaţi care : "Te iubesc mult şi nu pot trăi fără tine. ".
Înţelegi?
Ăştia care avem nevoia asta de nou în permanenţă nu punem sentimente prea mari.
Get it?!

| anaatha a răspuns (pentru unknøwn):

Si tu faci parte din grupul care de cccc

| JasminNoir a răspuns (pentru unknøwn):

Si cat o mai duceti asa? De curiozitate intreb ca m-am incurcat si eu cu un idiot care ma insala cat incape si dupa ma pupa in cur cu declaratii de dragoste.

| unknøwn a răspuns (pentru JasminNoir):

Depinde de băiat.
Până ne plictisim de sex, sau până găsim o parteneră suficient de bună, care să ne facă să nu mai mergem la altele.

8 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
O femeie geloasă şi posesivă strică foarte mult echilibrul într-o relaţie, la fel cum un bărbat care înşeală şi se gândeşte doar la plăcerile lui personale este un om fără coloană vertebrală.
Într-o relaţie stabilă nu are ce căuta lipsa de încredere, posesivitatea şi egoismul.
O zi bună!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai dai voie sa "se urce in capul tau" e si normal ca se crede mai superior. Orice relatie devine monotona daca nu aducem ceva nou in ea, o lenjerie intima sexy, un dans lasciv, jocuri erotice si multe altele, intr-o relatie daca nu exista intelegere, comunicare si respect nu exista iubire, nu exista dragoste. Nu critic, iti dau dreptate, cu ce suntem noi mai presus decat voi? de ce nu-i zici, hai sa practicam swing si cu asta basta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca un baiat iubeste cu adevarat o fata nu o va insela. Asta cum ca au nevoie de ceva nou e o scuza de 2 bani pe care o folosesc.

| suntZeu a răspuns:

Mereu avem nevoie de ceva nou baieti, iar daca tu nu intelegi asta eu sunt 120% ca nu ai o viata sexuala activa si nu ai in jurul tau multe femei, nu intru in detalii...

| madalina09mady a răspuns:

Depinde de sentimente, de ce simte barbatul pentru tine daca simte nevoia de ceva nou nu te iubeste clar!