| AnonimaUtlizatoare a întrebat:

Deci, in luna septembrie am dormit cu prietenul meu si ma masturbat dar eu nu am vazut daca si el s-a masturbat singur dar daca da si sa excitat si avea pe deget sperma in timp ce ma masturbat pot ramane insarcinata? Adica in urmatoarea zi mi.a venit menstruatia si in luna octombrie la fel am avut mmenstruatie. posibil sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Citeste cu atentie pentru a fi catusi decat informata si pentru a sti si tu pe viitor ca este determinat atat stiintific cat si medical ca in ultimele 8-9 zile ale ciclului menstrual, adica zilele situate dinaintea menstruatiei, formarea unei sarcini este IMPOSIBILA, astfel ca in aceasta perioada barbatul poate ejacula sperma in vagin fara nicio teama/retinere ori de cate ori intretine sex in aceste ultime zile. Menstruatiile ulterioare s-au produs exact din acest motiv, fiindca nu s-a format o sarcina. In situatia descrisa se poate afirma fara nicio teama ca 100% NU POTI FI INSARCINATA. Multa sanatate!

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cred ca era mai normal sa va masturbati reciproc, decat sa ajungi sa pui asa o intrebare!
Sau, si mai normal, sa te fi satisfacut el primul, dupa care tu sa ii intorci favorul cu bucurie!
Daca el s-a masturbat intai si dupa aceea a ajuns si la vaginul tau cu degetele pline de sperma, nu e prea constient respectivul!
Dupa o luna si jumatate ai fi avut deja destule semne ca ai fi insarcinata!
Dar nu mai repetati faze din astea cu risc maxim!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru PsihoSex):

In ultimele 8-9 zile ale ciclului menstrual NU EXISTA RISC DE SARCINA. Nici maxim nici minim, pur si simplu este perioada 100% infertila perioada in care barbatii se simt fericiti fiindca pot ejacula nestingheriti in vagin.

| PsihoSex a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Da, stiu, dar eu de fapt in mintea mea ma gandeam si la spalatul pe maini, care aproape bag mana in foc ca nu s-a facut!
Am primit cadou pe la vreo 8-9 ani un microscop obisnuit, si o prietena de familie, biolog, odata fiind la noi in vizita, a zis sa imi arate ceva, eu fiind tocmai venit de afara de la joaca.
Asa ca a pregatit o lamela, m-a chemat, si a razuit cu un cutit de pe palma mea putin, iar ce s-s-a adunat acolo a pus pe lamela, in mijloc, peste care apoi a pus o picatura de apa, a pus peste a doua lamela, le-a fixat cu cele 2 lamele de otel, a umblat putin acolo sa regleze imaginea si m-a chemat sa vad.
Tu stii precis ce am vazut acolo, dar majoritatea nu. Ei bine, colcaiau microbii acolo intr-o veselie nebuna, exact ca in miscarea browniana!
Am ramas uimit, dar si inciudat de cati nesimtiti isi permiteau sa misune in palmea mea!
Apoi, m-a trimis sa ma spal, si a repetat operatiunea! Acum, era cam jumatate, M-a mai trimis si a 3-a oara sa ma spal, iar acum, abia se mai zareau cativa microbi razleti prin zona.
De atunci, am ramas obsedat de curatenia mainilor, care, ulterior, a primit si conotatie culturale si de civilizatie, mai ales ca, se stie, o femeie inteligenta, printre primele lucruri pe care le observa si studiaza la un barbat sunt si mainile, iar cine trece acest test, deja a castigat puncte importante!
Am tinut sa povestesc acestea, in speranta ca poate multi vor invata ce trebuie de aici, si toata lumea va avea numai de castigat!
Iar tinerii acestia grabiti cu degetele pe la polul sud, trebuie sa inteleaga, dar mai ales ELE, ca in afara de sarcina, sunt foarte posibile si infectiile microbiene, sau, Doamne fereste!, si o dermatita de contact, care e inca si mai nasoala!
Asa ca, dragi tineri, inainte de orice joaca, Petting, dezmierdare, etc, IMEDIAT de intrati in casa, spalati-va pe maini!
Sau, in cel mai rau caz, stergeti-va cu servetele umede antibacteriene!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru PsihoSex):

Perfect de acord cu ceea ce ai completat acum insa eu m-am referit la ultima parte a raspunsului si anume : "Daca el s-a masturbat intai si dupa aceea a ajuns si la vaginul tau cu degetele pline de sperma, nu e prea constient respectivul!" si "Dar nu mai repetati faze din astea cu risc maxim!" De fapt singura obiectie se referea la acel "risc maxim" "de sarcina" care nu exista in ultimele 8-9 zile ale ciclului menstrual. In rest absolut de acord cu existenta unor posibile infectii.

| mihai69 a răspuns:

Nu ai cum să fii însărcinată dacă ai avut de atunci două menstre normale.
În plus, pentru a rămâne însărcinată, tu TREBUIE să fii în PERIOADA FERTILĂ a ciclului, iar asta deja se terminase la tine, dacă a doua zi s-a și declanșat următoarea menstruație.
Mai puneți mâna și pe carte măi copii, nu doar pe puțulici!

| Emilian65 a răspuns:

Daca dupa actul sexual din septembrie ai avut de doua ori menstruatie normala, nu poti fi gravida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca erai insarcinata nu mai aveai menstruatie
Stai linistita

| BibiMilano a răspuns:

Sperma la contactul cu aerul numai e activa!