| MingRi a întrebat:

Eram curioasa sa stiu daca exista posibilitatea sa fiu insarcinata in conditiile in care in data de 13.03 a avut loc un accident in care prezervativul s-a rupt. Imediat la vreo 20 min am luat Escapelle. Am mai avut un accident asemanator in luna decembrie 2019 si luasem si atunci tot Escapelle. Pe data de 19.03 mi-a venit pentru a 2 a oara in acea luna menstruatia insa era mai inchisa. Intre timp luna aceasta nu mi-a venit menstruatia, am pieptul sensibil si din cand in cand crampe abdominale insa nu foarte puternice. Precizez sa spun ca am facut si 3 teste de sarcina si toate au iesit negative. Credeti ca este vreo dereglare hormonala?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul cert, sigur si absolut corect este un NU cat se poate de categoric. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Vezi că pastila de a doua zi nu se poate lua atât de des.
Nu cred că poate fi vorba de o sarcină în cazul tău.