| solitude a întrebat:

eu am 20 de ani si am fost cu o fata timp de 8 luni ea e cu 1 an mai mare ca mine si e din alt oras dar in timpul relatiei mergeam destul de des la ea si ea venea la mine cand avea ocazia si am iubit-o mult si inca o iubesc. Nu mai suntem impreuna de 7 luni dar eu tot o iubesc cu toate ca am avut si alte prietene in timpul asta si ea stie de lucrul asta si stie ca inca o iubesc. Ea imi zice ca tine la mine doar ca la un amic si ca nu ma poate vedea altfel, ea nu a fost cu nimeni de cand ne-am despartit. La inceput cand ne-am despartit ne certam si o perioada buna nu ne vorbeam si de prin decembrie vorbim destul de des si am mai fost la ea sa ne vedem si sa mai stam de vorba si acum 2 saptamani i-am zis ca imi e dor de ea si ea mi-a zis ca ii e dor de mine dar nu stiu ce sa cred... as vrea sa stiu si parerea voastra. Poate un sfat cum as putea sa o recuceresc? O iubesc foarte mult si nu o pot uita, am incercat dar in zadar.

3 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu te mai gandi la ea, iesi din casa si u iti mai plange de mila!
E clar ca nu e interesata, deci rupe orice legatura cu ea.
Daca te iubea nu va desparteati si ar fi fost foarte geloasa stiind cu tu ai pe alta!

| Barajag a răspuns:

Du-te pe la ea cu un buchet de flori si incercati sa comunicati mai matur, fara dulcegarii, astea nu duc nicaieri, ci ceea ce simti pentru ea cu adevarat, nu apoi sa va despartiti iar, asta bineinteles daca ea va mai accepta. Daca ea ti-a zis ca te vede ca pe un amic, nu stiu ce sa zic, insa incearca varianta de mai sus.Bafta!

| baietzelu a răspuns:

Nu prea mai ai sanse, sper sa nu ti le spulber. A trecut prea mult timp de atunci.Mai incearca sa cauti alta fata.