| profamily15 a întrebat:

Fiul meu, in varsta de 19 ani, va pleca la facultate in toamna si tare mi-e frica de ce va face acolo. Tin sa precizez ca va sta singur la garsoniera cumparata de noi, iar in toti acesti ani cat a stat acasa, l-am prins masturbandu-se de doua ori, insa banuiesc ca a savarsit acest lucru mizerabil de mult mai multe ori. Nici nu stiu ce sa fac, trebuie sa il supraveghez intr-un fel, dar trebuie in acelasi timp sa merg si la serviciu, sa ma ocup de treburile casnice etc. Mai rau, ma tot gandesc sa nu vina cu vreo fata la garsoniera si sa isi inceapa viata sexuala, mai ales ca nu e casatorit. Sunt bulversata total... Daca cineva imi poate oferi un sfat, il astept. Multumesc anticipat.

12 răspunsuri:
| lplostonyou a răspuns:

Doamna nu va suparati ca intreb dar cati ani aveti? stati sa panditi ce face fiul dumneavoastra? nu va suparati dar este jalnica situatia asta.La 19 ani cat ati zis ca are acum fiul dumneavoastra mai urmeaza sa-l tineti de ``manute``si in momentul cand simte nevoia sa se masturbeze sa va ceara si voie sa o faca:``mami imi dai si mie voie sa fac o l*ba?`` happy Si ce are daca isi gaseste si el gagici si o pune cu ele? e ceva de condamnat? In felul asta numai rau ii faceti, nu il ajutati absolut cu nimic.Inca o data nu va suparati pe mine dar asta e purul adevar.

| mihai69 a răspuns:

Cum îți permiți să te amesteci în viața intimă a omului?!? Inadmisibil!
Femeie, nu mai trăim în evul mediu! E secolul 21, evoluează sau dispari ca dinozaurii!

| SG1995 a răspuns:

Auzi aia de gând să-l supraveghezi și când va face sex? Ai probleme mari, nu-ți poți controla fiul la sânge, apropos trăim în sec 21 nu în evul mediu.

| Necunoscut112 a răspuns:

Eu m-aş îngrijora dacă la 19 ani nu ar avea prietenă, asta ar însemna că e un inadaptat. Masturbarea o practică şi fetele, şi băieţii începând cu vârsta de 12 ani, iar sexul de la 14-15 ani deja a devenit o normalitate. Te sfătuiesc să îi dai libertate, nu ai idee că modul în care incerci să îl cocoloșești îi poate distruge viaţa. Are 19 ani, trebuie să aibă libertate, să facă faţă de unul singur unor probleme, să călătorească, să interactioneze cu diverse fete etc. Doar aşa poate deveni un bărbat pentru familia pe care şi-o va întemeia. Virgin nu trebuie să fie nici el, nici fata cu care o să fie. Experienţele ne fac pe toţi mai buni, mai evoluaţi.

| Lawliet14 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Toanto, nu mai vorbi ca de normalitate pentru ca sex la 14-15 nu e!

| Lawliet14 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Sa se f*** ca tine in ultimul hal. Da, mare experienta, sau sa bea si sa fumeze, sa se drogheze cu cocalarii pe care-i copiezi! Toanto!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce mama esti tu. Exact ca mama. Uite-asa cu atitudinea asta poti sa-l distrugi de mic. Uite-asa am ajuns eu la 34 de ani virgin si depresiv de ani de zile si cu atacuri de panica, fiindca m-a tinut mama "din scurt" si nu m-a lasat sa-mi vad de viata mea si de spatiul meu personal. Ce idiotenie! Nici nu pot sa spun tot ce-mi trece prin cap acum. Uite-asa m-a prins si mama de mic (de fapt a intrat cu forta in baie peste mine cand eram "drac") si m-a prins cu o revista deocheata si m-a terminat de-atunci psihic. Statea noaptea dupa mine sa nu cumva sa deschid televizorul sa dau pe TV1000, intra peste mine in camera (de fapt in sufragerie, ca eu n-am avut camera mea) de cate ori putea pe noapte si isi termina si ea somnul, dar in special imi termina mie viata de om normal. M-a nenorocit bine de mic, sa nu mai am respect de sine si sa stiu ca exist ca un om normal printre oameni normali. Ce prostie nenorocita! Ar trebui sa-l ajuti cu tot ce poti sa-si vada de viata lui asa cum crede el de cuviinta, ca acum inca mai e la varsta la care inca se mai formeaza, e maleabil psihic! Ca omul din greseli invata in viata reala, nu din idiotenii de principii de telenovele! Vai si-amar de capul si de viata lui sa fie nevoit sa treaca prin asa viata nenorocita cum am avut eu parte, cu o mama asa "bine intentionata". Auzi, "a savarsit acest lucru mizerabil"... Mi se face scarba si imi explodeaza creierul cand citesc asemenea abjectii! Nu de alta dar cunosc perfect "modelul" asta de mama cu "conceptii si standarde morale ridicate" si stiu unde m-a adus pe mine personal. Mi-e scarba efectiv!

| SERIALS a răspuns:

Da-i pace baiatului sa-si traiasca viata, nu cumva tu vrei sa-i gasesti si nevasta?

| OMFGConrad a răspuns:

FEMEIE! Lasă-l în plata lui! E un om în toată firea, poate lua decizii pe cont propriu, nu are nevoie de o cloșcă ca tine care să nu-i lase aer să respire!

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Si eu care credeam ca nu mai suntemi incuiati la minte ca turcii. M-am inselat...

| Camuflaj2017x a răspuns:

Esti nebuna rau tanti, are 19 ani deja e barbat, care e problema daca vine si el cu o fata, ce vrei sa-l faci calugar?

| AlexandruInu a răspuns:

Buna, in primul rand masturbarea nu e o,, crima'' masturbarea este ceva normal si firesc, o autosatisfacere. Are 19 ani vreti sa ii incalcati intimitatea? Pai dumneavoastra daca il tot panditi si aveti ganduri ca sa il supravegheati, nu o sa devina barbat, pana la 50 ani va fi baiatul mami. Dumneavoastra ati ramas rau in urma, fara suparare nu te casatoresti cu prima fata cu, care te-ai culcat. Dupa ce ne-ati povestit imi dau seama ca viata sexuala a cam lipsit din programul dumneavoastra.