| anonim_4396 a întrebat:

Hai sa o luam cu inceputul. Vara asta m-am angajat pentru a face niste bani si m-am dus sa muncesc la o fabrica destul de faina dar nu asta e important. Ideea este ca la munca am cunoscut o fata. Vreau sa mentionez ca amandoi avem aceiasi varsta(16 ani ) si amandoi am venit sa lucram pe vara( asta ca sa nu se inteleaga altceva laughing) ) Oricum ideea este ca mie imi place de fata asta si avem multe chestii in comun din prima zi am inceput sa vorbesc cu ea si ne cicaleam in fiecare zi numai ca de un timp a aparut o noua fata la munca ( sa-i zicem b) si fata pe care o plac s-a imprietenit cu fata asta (nu asta ma deranjeaza) dar pe mine ma ignora total( ca si cand nu ne-am fi cunoscut vreodata) numai ca a doua fata ( are prieten a doua ) ma tot bate la cap sa o scot in oras pe fata asta pe care o plac si gen se tot apuca sa o intrebe ce filme ii plac imi si spune chestii despre ea despre ce ii place si ce nu, eu am apreciez interesul dar chiar sunt confuz.
Si frate chiar nu stiu ce sa zic. Si-o fi pierdut interesul fata asta fata de mine? Si cu scosul in oras sunt in dubii din nou. Sa creada altceva?
Oricum scuze pentru povestea lunga, anyway cam asa am patit pana acum cu fetele, ne cunosteam, ne imprieteneam si cand sa dau lovitura( sa o invit in oras) is pierdea brusc interesul.
Ce parere aveti? Ma ajuta orice parere, sfat, idee, sugestie, orice e bun. Sincer sa va spun nu am de gand sa renunt prea usor la ea dar nici nu vreau sa fortez lucrurile prea mult.
Mersi anticipat si sa aveti o zi faina!

4 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Pai am impresia ca pana te hotarasti tu "sa dai lovitura" ori o da altul, ori se satura sa te astepte si te iau de fraier.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Meriti sa-ti incerci sansa. Din moment ce munciti acolo doar pe vara, din toamna oricum nu va mai vedeti. Asta daca nu iti iei inima in dinti sa ii spui fetei ca vrei sa iesiti la un suc.

| gheorghe699 a răspuns:

Eu cred ca esti un baiat bun de isprava,nu cred ca esti luat de fraier,chiar apreciez felul tau de a fi, esti serios, muncesti vara sa faci un ban, in ceea ce priveste fata, eu cred ca ai procedat normal, ..si sincer nu apreciez genul de baiat care sare pe fata din prima.

| Anabela777 a răspuns:

Pai cred ca doar se simtea mai bine in preajma unei alte fete si ca a vrut sa-si faca o prietena. Ce ar putea crede atunci cand este invitata de un baiat in oras? Nimic altceva decat ca o placi, ceea ce e si bine si nu-i o rusine sau ceva. Mai bine treci la actiune pana cand chiar isi pierde interesul. Daca nu risti nu câștigi.