| SipoteanuDiana a întrebat:

Iau anticonceptionale Karissa.
Am avut pauza de 7 zile si am uitat sa iau prima pastila din blister, care trebuia luata joi seara la ora 21:00. culmea ca joi seara am avut contact sexual neprotejat, iar eu am luat-o vineri la ora 14:00... Continui cu pastilele ca de obicei, dar exista vreun risc sa raman?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a se intampla ceva ''nedorit'' este foarte, foarte mica, iar pentru a evita orice surpriza in urmatoarele 7 zile este indicat sa folositi o metoda de protectie contraceptiva suplimentara, care sa aiba rolul de a impiedica patrunderea spermei in vagin, in cazul in care veti intretine contacte sexuale. Multa sanatate!

| SipoteanuDiana explică (pentru corbulalbrosu):

Va multumesc, o zi buna!

1 răspuns: