| lor3danna a întrebat:

Astapt rasp urgent...Am nevoie de voi :* Buna.Sunt la a 3 pastila din al 2-lea blister de anticonceptionale yasmin.Primul blister le-am inceput in prima zi a menstruatiei, am luat toate pastilele la ora respectiva, doar una cu 20 de min mai tarziu, am facut pauza de 7 zile si a 8 am inceput.Astazi l a 3 a pastila am avut contact sexual si a lasat in mine.Se poate sa raman insarcinata?(mentionez ca de 3 luni nu am mai avut niciun contact sexual si ca am un partener stabil).

Răspuns Câştigător
| ROCIO a răspuns:

Nu! Daca ai luat toate pastilele corect asa cum spui, nu ai nici o sansa de a fi insarcinata.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu ai ramas insarcinata.

| Zenithf a răspuns:

Rogu-te citeste si te gandeste la ce scrie aici:
http://www.sfaturiortodoxe.ro/avortul/anticonceptionale-avort-4.htm
Domnul fie cu tine.

| lor3danna explică:

Ok...ms:* sper ca asa sa fie:*

| lor3danna explică:

20 de ani am...:*

| Armag3ddon a răspuns:

Daca nu sunt prea indiscret... catzi ani ai?

vezi ca daca nu ai 18 ani impliniti nu este bine sa folosesti anticoceptionale.deoarece pe viitor nu mai poti face copii si 2 mai poti face si infectie...