| Gabryeeeeelq a întrebat:

ieri am făcut sex cu iubitul meu, eram pe stop cand am facut-o si ne doream sa raman însărcinata, dupa ce a ejaculat in mine, dupa 1 ora, nu mi-a trecut stop-ul, ce spuneti? Sunt insarcinata sau nu? Trebuie sa precizez ca nu am facut inca un test de sarcina, deci intrebarea este daca sunt însărcinată sau nu?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea sa se poata forma o sarcina in urma unui sex care este intretinut in timpul zilelor de sangerare menstruala, se apreciaza/considera ca poate fi de cel mult 1-2% (sansa) chiar si in cazul in care sperma este ejaculata in vagin.
Daca doresti sa ramai insarcinata va trebui sa intretineti cat mai multe acte sexuale (minim de 2 ori pe zi, dimineata si seara) peste 7 zile adica in perioada cuprinsa intre 14 - 20 August. Succes si mult noroc!

| Sofer a răspuns:

Nu ramai însărcinată la menstruație.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu, ca "stopul", adica menstruatia, nu este in perioada fertila. Daca vrei sa ramai gravida fa sex in perioada fertila. Mijlocul perioadei fertile este ziua a 14-a = cu ziua ovulatiei. Daca faci sex in ziua ovulatiei, in 80% din cazuri urmasul este baiat. Daca o faci cu 1-2 zile inainte, de regula este fata.

| Valentina8 a răspuns:

Asteapta cateva zile si fa ti un test daca chiar iti doresti sa ramai insarcinata si sa fii sigura, mai faceti sex laughing