| Biancaraisa111 a întrebat:

Buna ziua. Îmi întârzie menstruația de 5 zile. Nu mi se întâmpla sa întârzie.
Ultimul contact l-am avut acum 2 săptămâni. Am facut ieri de dimineața 2 teste de sarcina banda si au ieșit ambele negative. Ce sa fac? Grețuri nu am, ma dor sânii dimineața si am dureri de 4 zile cum ca mi-ar veni, dar nimic. E posibil sa fiu însărcinată? Sa mai repet testele?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
Orice test facut inainte de 21 de zile, este inutil si eronat.

| Teo29 a răspuns:

Daca ai facut-o neprotejat, da, este risc de sarcina. Mai mare atentie pe viitor!

| Anuskaa a răspuns:

Testul de sarcina sa poate face dupa 21 de zile de la actul sexual. Nu ai specificat daca ati folosit protectie sau nu, daca ai fost in perioada fertila sau nu, degeaba faci 2 teste in aceeasi zi, repeta testul maine.

| Anuskaa a răspuns:

Multe persoane fac sex, se protejeaza, fara ejaculare si se cred gravide

| Rebella1 a răspuns:

Grețuri este mult prea devreme sa ai. Trebuie sa te ingizorezi mai tare daca ai făcut sex neprotejat. Mai așteaptă o zi doua, este posibil că din cauza stresului pe care îl ai din cauza unei posibile sarcini să îți întârzie. Cel mai indicat ar fi sa faci un test de sarcina dimineața.

| HereToHelp12 a răspuns:

Nu esti gravida, nu ai nimic, menstruatia nu este regulata, poate sa iti intarzie si 2 saptamani