| Boomboombaw a întrebat:

Imi place de o fosta colega(m-am mutat din oras)și am tot încercat sa îi dau de intales ca o plac,dar ea nu cred ca s-a prins...
Îmi este puțin frica sa îi spun ca o plac, deoarece îmi e frica ca nu va mai vb cu mine...CE SA FAC? Dau funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu vei rezolva nimic daca vei continua sa procedezi tot asa ca pana acum. O intrebi pur si simplu in mod direct sau printrun al mod de a conversa cu ea (FB, SMS, telefon, etc) daca accepta sa deveniti mai mult decat simpli amici, prieteni. Curaj. Bafta. Sanatate!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa nu-i spui, e o prostie din moment ce n-ai semne de la ea. Vorbesti cu ea, va apropiati, iesiti, si daca merge bine ii si zici la un moment dat.

| Violleta2022 a răspuns:

Am un singur sfat, bazat pe mutarea ta din acel oras, chiar nu mai fae nici un sens, sa-i spui ca o placi, daca nu ai facut-o cand iti era inca colega, dincolo.
Cauta-ti una la scoala actuala.

| Andreeush a răspuns:

Vorbește cu ea, altfel îți pierzi timpul dacă nu încerci.

| Sofer a răspuns:

Nu ii spui asa direct ca o placi. o inviti in oras la un suc ceva si totul vine de la sine.

| Crackman a răspuns:

Ii spui si gata

| Ben9648 a răspuns:

Intreab-o daca te place sau nu si gata