| andreiboss31 a întrebat:

Cum ar trebui sa spun unei prietene ca o plac? Ea este o fosta colega care acum un an jumate a trebuit sa se mute cu parintii intr-un oras vecin care se afla putin peste 40 km de orasul in care locuiesc eu.Ma gandeam sa trec pe la ea prin oras, ca i-am promis ca vin vara asta pe la ea, si sa spun ca o plac.Nu prea stiu ce sa fac, cum ar trebui sa spun mai bine ca o plac.imi este putin frica sa nu ma refuze ca am inceput s-o iubesc.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai indicat mod de ai transmite un lucru atat de "delicat" ar fi sa o faci intr-un cadru intim atunci cand vei fi fata in fata cu ea, tinand-o de mana si privind in ochii ei. Daca nu se iveste o astfel de ocazie sau crezi ca nu ai avea suficient curaj, consideri ca nu esti in stare fiind mai timid, atunci in mod subtil in timpul convorbirilor pe unul dintre mijloacele de socializare folosite. Ai putea sa-i lansezi/propui o invitatie la o intalnire in 2 si in cazul ca accepta inseamna ca partida este castigata pe jumatate, urmand ca prin discutiile purtate, prin comportament, prin tot ceea ce faci sa o determini sa inteleaga ca sentimentele tale fata de ea sunt adevarate. Sa-i oferi neaparat un fir de floare in momentul in care te vei intalni cu ea. Succes!

| CinevaAnonimă a răspuns:

Pai acest lucru trebuie sa fi sigur ca il va auzi doar ea.Ii vei spune ca o placi si e draguta si nu cred ca o sa-ti raspunda urit sau o sa te jigneasca. Succes!

| Interlopu_Piulita_1976 a răspuns:

Baga si ar snitel **** in mata te intereseaza pe tine iubirea stai sa vina vremea sa **** cum am asteptat si eu sa o *** pe mata

| iLex13 a răspuns:

Spune-i ce simți cat mai poți, pană nu o sa fie prea tarziu :