| 7160 a întrebat:

Bună ziua. In timpul sarcinii sunt mămici care au sau au avut contact sexual? Afectează cu ceva pruncul? Va multpentru eventualele răspunsuri!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti avea contact sexual in timpul sarcinii, numai ca anumite pozitii, in care sa nu afectezi fătul.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru corecta ta informare in aceasta privinta, acceseaza si citeste cu multa atentie articolul scris de d-na
Dr. Raluca Hera, Medic Primar Obstetrică Ginecologie, Doctor în Științe Medicale, Expert DOC
https://doc.ro/......e-interzis
Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

1. Desigur.
2. Dacă o faceți cu grijă și dacă medicul nu a interzis asta, nu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu afecteaza. Numai ca... moral vorbind, dupa anumite saptamani, cand burta creste si copilul este efectiv acolo, nu cred ca este chiar ok.
Dar pana atunci... da-i bataie.

| Willis a răspuns:

Până în luna a8a. Fără probleme. Dar delicat, nu ca disperații.