| BuburuzanGika a întrebat:

In urma cu 4 zile am avut un act sexual cu pr meu neprotejat mentionez a fost scurt doar de 10 min si nu s-a consumat complet actul sexual el nu a ejaculat deloc ..pana in prezent nu am nici un simptom...
Are posibilitatea de a ramane insarcinata?
Poate sa ia acum pastile anticonceptionale?

6 răspunsuri:
| Spike189 a răspuns:

E ca si cum ai intreba daca poate sa creasca o planta fara sa pui un sambure in pamant, ganditi inainte sa intrebati, daca nu a avut loc ejaculare de unde mama dracu sa ramana insarcinata?

| Spike189 a răspuns:

Mai trebuia sa intrebi daca iti dadeai drumu in vreo ureche daca se putea intampla ceva si erai bomba

| BuburuzanGika explică:

Am citit pe net tot felul de prostii ca poti ramane din acel lichid care are rol de lubrifiant multe se lauda ca au facut-o neprotejat au ramas gravide desi nu cred insa te poti astepta la surprize tot timpul

| Spike189 a răspuns (pentru BuburuzanGika):

Prietene. sunt persoane care vor copii, si o fac de zeci de ori cu ejaculare in vagin (nu pe langa, nu lichid pre-ejaculator) si nu au noroc asa repede, si vrei sa imi spui mie ca la tine iese asa? deci nu, ia-ti gandul. O zi buna

| sofisis a răspuns (pentru BuburuzanGika):

Da, exista riscul de a ramane insarcinata de la lichidul pre-seminal. Este un risc foarte scazut, dar nu e 0.
In 4 zile oricum nu aveai nici mama simptomelor. Acestea apar dupa 5-6 saptamani de sarcina...nu dupa cateva zile.
Daca au trecut deja 4 zile nu ai ce sa mai iei si oricum riscul este foarte mic iar pastila de a doua zi se ia NUMAI la recomandarea medicului.

| BuburuzanGika explică (pentru sofisis):

Multumesc am inceput sa-mi fac griji si am vrut sa vad daca se poate intampla ceva multumesc!