| Dlk_VeRa_1998 a întrebat:

Mi-a venit ciclu pe 8 septembrie si mi-a trecut pe 12 septembrie. Azi, 18 septembrie am facut-o neprotejat (dupa calculele mele eram in perioada cu fertilitate scazuta) mai intai l-am masturbat si si-a dat drumul, dupa juma de ora a avut loc alt ejaculare tot de la masturbare si dupa s-a sters, am stat putin in pat si a vrut sa incercam fara.A durat 1 min-2 si dupa a scos-o am mai stat putin si dupa a bagat-o iar si tot 2 minute dar mai avea mult pana la ejaculare si nu erai nici foarte excitat si dupa n-am mai facut nimic. Credeti ca am ramas insarcinata?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Perioada de fertilitate minima este reprezentata de primele 5 zile din momentul venirii menstruatiei, deci 8, 9, 10, 11 si 12 septembrie. Perioada de fertilitate maxima (aproape 100% la un cuplu sanatos si fertil) zilele 12-16, adica 19-23 septembrie. Dupa calculul meu erai in ultima zi a perioadei de fertilitate medie, foarte aproape de perioada de fertilitate maxima.
Nu putem crede sau nu daca esti insarcinata, dar tinand cont ca el nu a urinat si nu s-a spalat intre ejaculare si actul sexual (stersul este egal cu zero), poti accepta un risc de sarcina foarte mare (probabil de 70-80%, in conditiile in acre sunteti amandoi sanatosi)

| Dlk_VeRa_1998 explică (pentru Brigaela):

Credeti ca daca iau pilula de a2a zi dupa 65 de ore cam asa isi mai face efectul?

| Brigaela a răspuns (pentru Dlk_VeRa_1998):

Nu mai poti lua pilula de a doua zi, nu are nici un efect si nici ginecologul nu iti va permite (risc enorm, beneficiu zero absolut). Daca esti absolut sigur ca nu vrei o sarcina (desi este complet absurd sa faci sex neprotejat daca chiar nu vrei sarcina, fiind disponibile atatea metode de contraceptie), discuta maine la prima ora cu ginecologul tau.

| Emilian65 a răspuns:

Dupa atatea ejaculari si penetrari neprotejate, este posibil sa fi ramas gravida.

| sofisis a răspuns:

Nu stim ce sa credem...e absurd sa ai pretentia ca noi sa stim ce se intampla in corpul tau.
Nu erai deloc in perioada de fertilitate scazuta...ci din contra.
Si eu spun, ca si Brigaela, ca ai un risc de 70-80%.

| cristi10grei a răspuns:

Offffffffffffffff morrrr rolling on the floor) ce ce sex nasol e asta in viata mea n-am auzit de asa sx am 28 de ani sincer asta-i sex chinuit 2 masturbari si cate 2 minute de sex mor de ras... stop acum serios daca sea dat drumu in vagin sau daca nu si nu ai ramas ca erai in perioada cu fertilitate scauzta stai linistita. dar punete pe treba calumeeee sex cate o ora 2 da sex nu masturbari si nebuni spor in treba bagati treba calumea