| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua, oare daca am facut-o neprotejat, iar el s-a sters bine acolo inainte si a terminat afara dupa aproximativ 15 secunde ce a iesit din mine, e posibil sa raman insarcinata? (asta s-a intamplat cu 7 zile inainte de data in care ar trebui sa imi vina ciclul deci nu intr-o perioada fertila)

Răspuns Câştigător
| Robert2526 a răspuns:

Hai ca e simplu, avem cateva lucruri de care trebuie tinut cont

1.Perioada fertila, nu este atat de sigura, fiecare ciclu menstrual este diferit si nu prea poti sa determini exact care e perioada asta fertila
2. Spermatozoizii pot supravietui in vagin 5-6 zile( pot astepta perioada fertila fiind deja acolo )
3. Dupa o ejaculare, raman destui spermatozoizi in interior, care pot ajunge in vagin daca are loc un alt contact sexual dupa ce baiatul a ejaculat
4.nu se ramane asa usor insarcinata...dar ar fi mai putin stresant sa folosesti prezervativ

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este posibil daca au fost mai mulet partide sexuale consecutive si numai daca tu erai in perioda fertila
Sexul neprotejat poate duce la asemenea accidente!
Ma intreb, chiar nu ati avut 2 lei sa cumpaarti un prezervativ?
Ca stersul acolo jos sau sus, nu te fereste de o sarcina!

| Emilian65 a răspuns:

Nu poti sa ramai gravida, pentru ca nu erai in perioada fertila.

| Goete a răspuns:

El s-a sters "acolo" - dar poate tu erai "dincolo"...
A terminat "afara", dar poate si tu erai "afara"...
Si Sfanta Maria a ramas insarcinata...