| fluturas19 a întrebat:

Pe data de 28 trebuia sa îmi vina menstruatie si suntem in data de 5 si tot nu a venit acuma mi-a venit dar nu este menstruatia normala sunt ca niste cheaguri închise la culoare e posibil sa fiu însărcinată sau este alceva?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca sexul a fost neprotejat, primul gand trebuie sa-ti fie la o eventuala sarcina.

| Emilian65 a răspuns:

Zi mersi ca ti-a venit si nu ai semne de gravidie.

| madalinamadu a răspuns:

Dacă ţi-a venit menstruaţia nu ai cum să fii însărcinată. Sunt cazuri în care îţi poate veni menstruaţia în timpul sarcinii, dar sunt foarte rare. Nu ai nimic, stai liniştită.

| ElenaSt2011 a răspuns:

Daca ai fi gravida, nu ai avea menstruatie deloc, timp de 9 luni cat dureaza in mod normal o sarcina.

Pentru a fi sigura ca nu esti gravida, poti cere la farmacie un test de sarcina.

Daca ai intarzieiri de ciclu menstrual, poate fi din cauza stresului sau a dereglarilor hormonale.

Daca se va repeta asta, atunci poate ar fi bine sa discuti cu un ginecolog. Pentru asta ai nevoie de o trimitere de la medicul de familie, pentru a plati consultatia la cabinet.

| Agenta000 a răspuns:

Daica ai fi fost insarcinata nu ar fi trebuit sa iti vina deloc, si in plus ar fi trebuit sa faci s*x neprotejat. Pentru a te informa mai bine ar trebui sa ii faci o vizita medicului ginecolog, el ar trebui sa stie ce se intampla cu tine! Multa sanatate! :* :3

| fluturas19 explică:

Pai nu este menstruatie normala este ca un fel de scurgere vaginala nu curge doar este de culoare inchisa