| Corsican a întrebat:

prieteni.Vin la voi cu o problema care imi apasa sufletul deja greu incercat de viata de zi cu zi.Tin sa mentionez ca de doua zile am observat pe un testicul un punct negru si niste bubite, care pur si simplu nu imi dau pace.De asemenea vreau sa adaug ca sunt homosexual, dar m-am protejat cu iubitul meu atunci cand am avut contact sexual.Ce este de facut?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

La prima vedere acele puncte negre reprezinta cosuri cu sebum oxidat, exact la fel cu cele care apat pe orice alta parte a corpului si sunt numite ''puncte negre''. Pot fi eliminate prin simpla stoarcere a lor, asa cum se procedeaza si in cazul celor care apar pe fata, frunte, piept, spate, etc. Succes si multa sanatate!

| Goete a răspuns:

Eu nu stiu cum se numeste, dar bunicul a avut inainte de a muri.
De ce nu mergi la medic?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.healthline.com/health/mens-health/black-spots-on-scrotum

Dacă nu ai și alte simptome, nu ai de ce să îți face griji.

| afinataburlucel a răspuns:

În calitate de doctor pediatru cu 25 de ani de experiență te anunț, că probabil suferi de genitalită acută de gradul 2(destul de grav) luată probabil prin practicarea sexului oral. Îți recomand vizita la doctor dacă dorești să îți păstrezi organele.