| Roberrt21 a întrebat:

s-a intamplat sa exaculez si dupa vrei 3 ore am atins vaginul cuiva se poate sa ramana Însărcinată? Nu am spălat penisul după ce am exaculat. Doar l-am atins nu l-am introdus.Rog seriozitate sau funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar putea exista o extrem de mica posibilitate ca in timpul celor 3 ore de dupa ejaculare sa nu se fi scurs intreaga cantitate de sperma ramasa in uretra, incat pe gland sa mai poata exista vreun spermatozoid.....ratacit. Care sa mai fie si viabil dupa atat timp. laughing Si in plus, pentru a deveni posibila formarea unei sarcini in astfel de conditii extreme, fata respectiva ar fi trebuit sa fie in mod obligatoriu in perioada fertila a ciclului menstrual, pentru a exista o probabilitate de... 0, 1% big grin Sanatate!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai stat 3 ore nespalat? Stai prost la capitolul igienă.

| Roberrt21 explică (pentru darrio2007):

No ma, am fost plecat si nu am putut, te rog imi poti raspunde la intrebare?

| darrio2007 a răspuns (pentru Roberrt21):

Nu ramane, stai linistit. Mai informeaza-te in legatura cu chestiile astea. Mai ai multe de invatat.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca exista sansa unei sarcini, daca si fata era in perioada fertila.

PS Corect este: ejaculare, nu exaculare.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.