| anonim_4396 a întrebat:

Sambata am fost la o intalnire cu o fata, a fost genial ne-am tinut de mana ne-am sarutat, dar acum vad ca nu mai vrea sa vorbeasca cu mine. Ideea este ca sambata a fost si vara ei cu iubitul ei si ma gandesc ca vara-sa si-a facut o impresie proasta(desi nu am facut nimic iesit din comun) despre mine dar nu stiu de ce si poate i-a spus ceva sau i-a bagat ceva in cap si de asta nu mai vrea sa stam de vorba.
Acuma ma gandesc sa o las in pace cateva zile si dupa sa mai incerc, voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

De ce crezi ca te-am sfatuit sa nu accepti intalnirea si cu prietena (sau verisoara) ei?
Probabil ca acum vara-sa face misto pe seama fetei, ori ii baga ceva prostii in cap, din invidie.
Nu ai acceptat sa refuzi intalnirea in 3, cand eu am insistat si uite ca s-a intamplat, ceea ce banuiam.
Dar pana nu ti se intampla tie, nu crezi pe altcineva.
Pacat ca nu m-ai ascultat, ai fii putut fii fericit acum.
Ce-i de facut in cazul de fata? Nimic! Asteapta sa vezi daca te mai cauta.

Baiete, sunt cateva reguli nescrise de care trebuie sa tii cont toata viata ta, ca sa nu suferi:
- niciodata nu mergi la intalnire cu fata si cu un alt prieten sau prietena ori ruda. A 3-a persoana nu are ce cauta la intalnirea ta! Se poate sa iesi cu inca un cuplu, cu grupul, dar NICIODATA cu o a 3-a persoana.

- iar cealalta regula este: niciodata sa nu iesi la plimbare sau sa-i ceri pritenie fostei iubite a unuia dintre prietenii tai, ca-ti strici relatia cu baiatul respectiv, iar fata aia oricum nu va sta cu tine, ca ce i-a facut aluia, iti poate face, iar secretele voastre ajung la urechile tuturor.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Da, stiu ce mi-ai zis, imi pare rau ca nu am ascultat, ce sa- faci in viata inveti din greseli, si de multe ori inveti pe pielea ta.
O consider pe asta ca o experienta de viata si o trec mai departe.
Multumesc mult oricum

25 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Du-te la mama sau tata - sau la cineva de mare incredere! - si cere-i sa iti spuna sincer, daca nu iti miroase gura, apoi subtiorile! Daca totul e ok si nu ai probleme de gen si esti curat, vezi cum stai cu unghiile.
daca nu sunt scurte, curate si frumos pilite - ca sa nu zgarii - trebuie sa o rogi sa fie bine crescuta si sa iti spuna daca, ce si cum i-ai gresit!

| anonim_4396 explică (pentru PsihoSex):

De mirosit nu miros, ca ma spal, nu sunt genul de nespalat.Nu stiu ce nu i-a placut la mine

| Adry05 a răspuns:

Intreab-o de ce te ignora

| Emilian65 a răspuns:

Vorbeste cu ea si intreab-o care este cauza de nu mai vorbeste cu tine.

| Hammurabi a răspuns:

Nu mai încerca nimic.
Dacă ai căutat-o deja și n-a vrut să stea de vorbă cu tine, nu mai ai nimic de făcut.
Degeaba o întrebi orice, asta nu va schimba cu nimic situația, doar te pui singur într-o situație jenantă.
Indiferent din ce cauză a hotărât ea să nu se mai vadă cu tine, e un fapt consumat, n-ai ce să schimbi.

| anonim_4396 explică (pentru Hammurabi):

O sa vad daca imi mai scrie, daca nu o las balta si trec la alta. Asta e viata.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

A zis ea ca nu vrea sa mai vorbeasca cu tine?

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Nu direct, dar cand incerc sa vorbesc cu ea pe Facebook ma cam ocoleste si devine ciudat

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Intreab-o ce s-a intamplat.
Poate esti prea sufocant si ii scrii prea des?
Daca sunteti impreuna nu inseamna ca trebuie sa vorbiti 24/24

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Da, ai dreptate, cred ca merge o pauza, sa nu stresez omul. M-a cam luat valul laughing). ne-am pupat, ne-am luat in brate ne-am tinut de mana dar parca inca nu am clarificat-o daca suntem sau nu combinatii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Jocuri de adolescentina, se lasa abordata greu sa te faca sa umbli cu nasul dupa ea, a si reusit tu contactand-o. Las-o in pace o saptamana-2 si dupa cere a doua intalnire.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-i joc de adolescentina, ca fata aia pare na iva rau.
Eu cred ca-i influenta verisoarei malefice, care a manipulat-o de la inceput, convingand-o sa o ia si pe ea la intalnirea cu baiatul, iar acum ii face spalare de creier.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Se poate, dar sunt copii si e normal sa fie 2 fete prin preajma, nu se stie niciodata peste ce tipi de baieti dau, mai ales daca nu se cunosc foarte bine.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mi s-a parut niciodata normal sa iasa cate 2 fete, sau 2 baieti la o intalnire cu cineva.
Daca ii era teama de ceva, putea sa-i ceara baiatului sa vina sa o ia de acasa, in prezenta parintilor, asa cum fac multi tineri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil au râs de cât ești de prost amândouă dupălaughing)

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asta suna ciudat laughing), pai si daca au ras de mine de ce a mai acceptat sa ies cu ea, de ce m-a luat de mana din prima si de ce m-a sarutat la final?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Fiindcă e diabolică și a vurt sa te simți ca un rahat după și să plângi după ea

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu credm ca imi tot zicea ca vrea sa aiba un prieten si eu m-am bagat pe ea ca mi-a placut de ea dar acum vad ca numai vrea sa mai vorbim

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Disper-o, eu așa aș face

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si cum as putea face asta?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Bagă-i foarte multe like-uri la toate pozele și sun-o fără oprire

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asta ar fi ciudat, nu as fi asa direct, ca exista si block, si poate ii trece

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu așa aș face

| Subsemnatul123 a răspuns:

Poate chiar ea si-a facut o impresie proasta si n-a vrut sa-ti zica pe fata. Eu zic s-o intrebi de ce nu mai vorbeste si dupa s-o lasi in pace, macar sa stii si tu o treaba.