| anonim_4396 a întrebat:

Suntem ceva mai mult decat amici. chiar daca el spune ca suntem doar atat. Ne cunoastem deja de un an si am iesit de cateva ori, pana la acea intalnire cand ne-am sarutat, imbratishat, ne-am tinut de mana etc. Am mers si mai departe (doar o data )
si parca de atunci s-au mai schimbat lucrurile intre noi, pentru un timp. El era mult mai dragalash cu mine, imi scria mesaje ma suna non stop sa-mi spuna sa am grija de mine. Pana cand au inceput niste certuri, de atunci nu mai e el. si mi dor de fostul el. "prietena mea cea mai "buna"" s-a bagat intre noi, si ne-am certat in ziua de craciun, am crezut k l-am pierdut pentru totdeauna!, dar el s-a bagat iar in vorba cu mine! acum simt ca il vreau aproape (suntem din diferite orashe) pentru ca simt ca il iubesc. si nu pot sa-i spun, pentru ca nu vrea sa priceapa ca intre noi este mai mult decat o amicitie, el tot la sugestia lui tine. Sunt foarte confuza pentru ca nu stiu ce sa fac, in primul rand, iar in al doilea rand nu stiu ce vrea el, si nu stiu mai departe! HELLPPP!

4 răspunsuri:
| Lore2good a răspuns:

Asa a inceput si presupusa mea relatiehappy
El era prietenul meu cel mai bun care ma ajuta cu sfaturi mereu(pe vremea aceea aveam o alta relatie). Stiam ca este sincer cu mine deoarece nu avea niciun interes sa imi faca rau. Dupa 2 luni de amicitie devotata, am inceput sa ne dam seama amandoi ca incepem sa simtim ceva mai mult si am hotarat sa fim impreuna desi eram din orase diferite si la o distanta foarte mare.Imi promitea ca se va muta cu mine iubindu-ma, insa nu a realizat ca va fi destul de greu.va trebui sa se desparta de tot ce il leaga acolo si sa se mute intr-un oras cu mult mai mare...Am decis sa ma mut eu deoarece imi era cu mult mai usor sa ma despart de ce ma inconjoara aici insa nici asa nu a mers deoarece am realizat ca ne trebuie o situatie financiara mai buna si ca nu am avea bani de dat pe chirii+ca mi-ar fi greu sa imi gasesc de lucru intr-un oras mic...Am decis atunci sa ne despartim.la distanta nu mergea si de mutat nici nu se mai punea vorba.Am suferit foarte mult, suferim si acum.El vine sa ma viziteze insa destul de rar si totodata imi repeta ca inca nu este timpul ca noi 2 sa ne mutam impreuna insa promite ca o sa fie bine si pana la urma tot amandoi vom fi.
Ti-am descris situatia prin care trec eu pentru a-ti da seama in ce te bagi.Mi-a tresarit inima cand am citit "diferite orashe".Nu vreau sa treci si tu prin ce trec eu acum... Spune-i ce simti si daca simte si el la fel si isi recunoaste si lui treaba asta, faceti cumva sa fiti impreuna si nu stati la distanta. Daca nu iti raspunde sentimentelor, incearca sa te indepartezi...nu il lasa sa iti faca rau involuntar!
Multa bafta si sper ca ti-am fost de ajutor!

| Barbaraaa a răspuns:

Buna. daca el sa baga in vorba cu tine inseamna k ink ii mai pasa dar poate e prea orgolios oricum spune-i tot ce simti acum pentru el prin`un msj sau p mess daca ai curaj chiar si fata`n fata si vei vedea ca va fi la fel k ininte thinking Succes :* fi mai hotarata si nu lasa sa se vada ca esti nedumerita arata tot timpul k esti tare

| Raluucaa1229 a răspuns:

Eu nu cred ca omul asta te iubeste.de ce tine sa creada ca e o amicitie cand intre voi lucrurile au ajuns.nu la statutul de prietena/prietenul meu.ci iubita/iubitul meu.happy eu cred ca te tine de rezerva si daca apare ceva mai bun sa nu iasa vinovat in fata ta.ca te inseala.o sa iti bage pe gat ca intre voi este o simpla amicitie!:-J nu merita.

| KeepCalmAndLoveNicolle a răspuns:

Nu ințeleg; Din moment ce ține la tine, de ce spune că sunteți numai prieteni? Gândește-te de 2 ori când întâlnești asemenea oameni, dacă sunt potriviți și dacă nu o să îți facă rău(pe plan sentimental).
Succes in continuare!