| braga a întrebat:

Buna ziua/seara TPU! Ma rog sa trecem la subiect.Imi place de o tipa si vreau sa fiu cu ea dar nu prea iese afara si na ma rog incerc sa vorbesc cu ea, dar nu zice mai nimica si totusi ma place tipa aia, ce credeti ca a trebui sa fac! Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

5 răspunsuri:
| xCarolina a răspuns:

E posibil sa aiba parinti mai severi care se implica cu tarie in educatia ei, sau pur si simplu sa fie mai retrasa. Daca esti dispus sa faci anumite sacrificii in aceasta relatie, vorbeste cu ea si spune-i ca iti vei lua responsabilitatea fata de parintii ei si ca te vei arata intelegator in momentele in care va dori sa fie singura.

| braga explică (pentru xCarolina):

Tatal ei e mai sever oleaca si de asta nu o lasa afara dupa ce se intuneca, nu-i genu ala care mai retrasa oricum cu toate ca ma place nu vrea sa fie cu minestraight face si am intreabt-o de ce si a zis ca are nu stiu ce probleme personale si puncte puncte si nu stiu ce sa fac

| LaurLS a răspuns:

Incearca sa petreci cat mai mult timp vorbind cu ea. de exemplu pe mess. Faceti schimb de idei, povestiti, orice. daca te place poate doreste sa te cunoasca cat mai bine sau vrea sa vada daca poate avea incredere in tine pentru ca pana la urma o relatie serioasa se bazeaza pe incredere nu? Multa bafta.

| braga explică (pentru LaurLS):

Pai asta si incerc sa fac ii povestesc ii zic etc. dar ea nu prea vorbeste daca iese afara sta pana la 5 dupa se duce in casa(ma rog nu-i asta problema) ideea este ca eu incerc sa comunic cu ea sa vorbesc cu ea dar parca nu vrea sa vorbeasca cu mine cu toate ca ma place straight face

| redgirl a răspuns:

Deocamdata nu incerca sa o fortezi sa faca ce nu doreste, adica sa iasa cu tine afara laughing ia-o usurel.vb cu ea pe mess, las-o sa se deschida treptat, nu te arata plictisit sau iritat de atitudinea ei, ai multa rabdare ca sa castige cat mai multa incredere in ea si sa-si invinga timiditatea.