| klaudyu44 a întrebat:

Salutare lume happy Am si eu nevoie de un sfat,de aproximativ doua saptamani am inceput sa vorbesc cu o fata,si de la un simplu buna acum vorbim aproape toata ziua, am iesit pe afara de 2 ori, ce-i drept si cu niste colege de-ale ei...Si ne intelegem foarte bine,problema este ca mi-a spus ca fostul ei prieten s-a purtat urat cu ea,crede ca dragostea acum este un lucru urat,eu i-am zis faptul ca nu toti baietii sunt asa cum a fost prietenul ei,ca eu unul cel putin sunt diferit, si mi-a spus ca asta e un lucru dragut.Nu stiu ce sa fac adica i-as spune ca imi place de ea,si nu vreau sa o fac asa oricum,sa ii spun pe net,sau la telefon,ca nu are farmec,vreau sa o fac fata in fata,sa ii vad reactia,am incercat sa ii zic sa iasa pe afara atunci cand iese de la liceu,dar sta in gazda la o matusa care e cam rea,si ii spune sa fie la ora X acasa,dar o sa iesim zilele astea, cred..Mai acum cateva zile mi-a trimis o poza de genul acela : persoana care citeste aceste mesaj este frumoasa,si eu i-am zis : tu esti frumoasa,la care ea zice : ba tuu happy Voi ce ziceti? ar trebui sa ii spun ca imi place de ea,sau nu,mi-e sa nu creada cine stie ce, poate astea 2 saptamani au fost prea putine,dar eu am ajuns sa o cunosc foarte bine,si chiar imi place mult de ea. Daca ea ma considera un simplu prieten?! ma tem ca nu cumva acest lucru sa strice lucrurile intre noi, adica poate fi si un raspuns pozitiv dar poate fi si unul negativ...sunt intrebari de genul acesta carora incerc sa le gasesc un raspuns.sper ca voi primi niste sfaturi utile de la voi. daca mai aveti nevoie de anumite detalii sunt prezent aici, multumesc!

6 răspunsuri:
| MonterDoc a răspuns:

Prietene nu stiu, acum e si dupa cum iti zice tie capu' stiindui reactiile de pana acum si etc

eu, si nu cred ca's singurul, ma arunc repede intr-o relatie. 2 saptamani mi-se pare un timp suficient cat sa cunosti o persoana.

primul pas ar fi sa iesiti doar voi 2, ii studiezi reactiile si ai si tu ocazia sa o "inveti" mai bine.

apoi..in functie de cum ai simtit-o tu pe ea, vezi daca mai astepti sau nu mai e cazul.

faza cu matusa, iti dau exemplul celui mai bun pr al meu care e cu o tipa de 5 luni ...se vad doar in weekenduri sau cand trece el pe la ea prin generala in vizita... ideea e ca se vad foarte rar..si totusi relatia nu sefera din cauza asta. deci nu ar trebui sa iti pui problema asta prea serios.

eu ti-am zis..incearca sa vorbesti cu ea... pana la urma (ai zis liceu) ma gandesc ca la 15-16-17 ani nu e asa un capat de tara nici un refuz.(desi din cate stiu eu fetele nu se apropie de un baiat asa degeaba;] )

eu zic sa ai incredere in tine... (nu sa fii "smeqwer" la ea, ci doar sa fii increzator) si multa bafta (an_evil_angel97@yahoo.com da-mi si mie detalii dupa ce faci ceva, ca m-ai facut curios :]] )

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

De la prietenie lucrurile evolueaza.

| DeepTrance a răspuns:

Sa iti cumperi lesa, esti catelus de tinut in lesa!

| Pricked a răspuns (pentru DeepTrance):

Acum cine nu da raspunsuri utile?

| klaudyu44 explică (pentru DeepTrance):

Raspunzi la intrebari doar ca sa te afli in treaba?! sau?

| elenaaa15 a răspuns:

... eu cred ca ar trebui sa o intrebi ce crede despre tine... insa sa fii foarte atent la reactiile ei, deoarece s-ar putea sa-ti spuna ca ii place de tine doar ca sa nu te supere.