| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua/seara tuturor. As dori daca se poate sa adresez o intrebare foarte serioasa si caut un raspuns serios, nu doar pareri de la oameni care n-au nicio legatura cu subiectul.

Pe data de 26 octombrie, am facut sex cu prietena mea. Mentionez faptul ca era virgina. Eu nu mai sunt virgin de la varsta de 16 ani, deci pot sa zic ca am o oarecare mica experienta. De fiecare data cand am facut sex in viata asta, am folosit prezervativ si nu am avut niciodata vreo problema cu alte fete.

Problema reala sta in felul urmator. Am folosit un prezervativ Durex Extra Safe pentru a o dezvirgina. Totul a fost ok, actul a decurs cum trebuie. In timpul sexului nu a curs sange. I-au curs cateva picaturi abia dupa ce ne-am trezit a doua zi dimineata. Cand am ejaculat, am ejaculat in interiorul ei, in prezervativ desigur. Am fost foarte atent sa nu se intample nimic si chiar am tinut mult la asta. Am pastrat prezervativul ca amintire sa zic asa. Am ajuns acasa si l-am examinat pe toate partile posibile. Nu era rupt, nu avea nimic.

Problema e ca iubitei mele trebuia sa-i vina ciclul pe data de 20, dar noi pe 26 cand am facut-o, nu-i venise inca. Ideea e ca inca de a doua si a 3-a zi, a acuzat dureri de burta si nici pana in data de astazi (29), nu i-a venit.
Imi este frica. Ce ar fi putut sa se intample? Cum as putea sa examinez prezervativul incat sa fiu 100% sigur ca nu are nimic? Oricat de atent am fost eu, poate la un moment dat am gresit undeva. Tot actul, de la inceput pana la sfarsit, a fost cu prezervativ. Nu stiu daca ajuta informatia, dar ea era si foarte stramta (cu toate ca era excitata). Ah, inca o intrebare. Dupa cate zile poate sa apara pe testul de sarcina, sarcina propriu zisa? Apare si la 4 zile de la actul sexual?

Va multumesc daca ati citit pana aici. Voi lua fiecare raspuns SERIOS in considerare. Ma voi revansa maxim, voi da funda, voi face tot ce este posibil ca sa rasplatesc un raspuns care sa-mi explice niste lucruri concrete.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) Faptul ca prietena era virgina in momentul in care a intretinut primul ei act sexual (cel de dezvirginare) NU are nicio relevanta
2.) Fiindca actul sexual de dezvirginare a fost intretinut in cea de a 6-a zi de asa zisa ''INTARZIERE'', reiese ca in acest caz este vorba pur si simplu de faptul ca ciclul menstrual este de tipul NEREGULAT si in astfel de situatii este cu totul IMPOSIBIL sa se poata stabili, determina sau anticipa care va fi in final lungimea actualului ciclu menstrual.
3.) Fiindca ciclul menstrual este de tipul NEREGULAT, in aceasta situatie este cu totul imposibil sa se poata stabili ziua ovulatiei si perioada fertila a ciclului, deci este imposibil de apreciat daca femeia poate sa ramana insarcinata sau NU in cel moment. Insa este destul de greu de crezut ca in cea de a 6-a zi de asa zisa ''intarziere'' ar mai fi putut fi in perioada fertila a ciclului.
4.) Fiindca sexul de dezvirginare a fost intretinut cu prezervativ montat pe penis si acesta a stat bine fixat pana la terminarea sexului si prezervativul era intreg si intact la scoaterea sa de pe penis, se poate aprecia ca in mod si sigur si cert NU a ajuns sperma in vagin si drept urmare in proportie de peste 99% este IMPOSIBIL sa se poata forma o sarcina in aceste conditii
5.) Pentru ca REZULTATUL testului de sarcina pe baza de urina sa fie VALABIL, VALID si CORECT in proportie de peste 98-99% testul se face numai dupa ce au trecut minim 21 de zile de la data la care a fost intretinut actul sexual. Bineinteles ca numai daca intre timp nu a pornit sangerarea menstruala.
Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil iubita ta are ciclul de TIP NEREGULAT.
Sa tina un calendar si sa noteze timp de 3-6 luni, zilele cand ii vine ciclul menstrual si asa isi va da seama daca este de tip regulat sau neregulat.
Cel de tip regulat, se succede lunar, la acelasi numar de zile.
In orice caz, este indicat sa folositi prezervativul, la absolut toate partidele sexuale, oferindu-i protectie fetei.
Un test de sarcina se poate face numai dupa 3 saptamani (dupa 21 de zile), de la sex.

| sofisis a răspuns:

Nu se poate face test in a 4 a zi. Nu au absolut nici o legatura durerile ei de burta cu o eventuala sarcina.
Daca prezervativul a stat la locul lui pe toata durata actului sexual, nu sunt motive de ingrijorare.
Ei deja ii intarziase inainte de actul sexual de dezvirginare deci nu vad vreo legatura intre cele doua.

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Dereglare hormonala

| Marcel1809 a răspuns:

EDIT: Astazi i-a venit ciclul si ne-am calmat toti, nu va pot spune ce rasuflare am tras. Va multumesc tuturor ca v-ati luat din timp ca sa ma ajutati. As vrea sa dau funda tuturor pentru ca nu m-ai luat la misto si chiar ati vrut sa ma ajutati. O sa dau funda celui care a lasat primul comentariu si cel mai detaliat, dar asta nu inseamna ca parerea celorlalti nu a contat. Va multumesc din suflet!