| sunshine19680925 a întrebat:

Sper sa ma puteti ajuta... Ma aflu in luna de miere cu sotul meu si nu am nicio sansa sa ajung la medic foarte curand. Pe data de 23 iunie am avut contact sexual neprotejat fara ejaculare, iar pe datele de 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11 iulie spotting, adica scurgeri usoare care in primele zile erau spre maro dupa care au ajuns la sange asemanator cu cel menstrual. Am mai avut un contact neprotejat pe 8 iulie, tot fara ejaculare. Pe data de 12 iulie trebuia sa imi vina menstruatia si a si venit, cu durere de burta normala si in cantitate normala. Dar de pe data de 13 a tot inceput sa scada in cantitate, iar in noaptea dinspre 13 spre 14 nu au curs decat cateva picaturi si tind sa cred ca se opreste. In zilele ce au trecut am avut si o usoara durere in zona ovarului drept. Alte simptome nu exista, nu ma doar sanii, nu am greturi, nu am dureri si nimic alt ceva. Intrebarea mea este daca credeti ca este posibila o sarcina luand in calcul cele descrise mai sus sau daca este mai posibil sa fie vorba de o dereglare... Va multumesc!

2 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Nu eşti însărcinată. Menstruaţia nu are de fiecare dată aceleaşi caracteristici. Dacă te uiţi în urmă mă gândesc că au mai existat schimbări din astea. Tuturor femeilor li se întâmplă.

| sunshine19680925 explică (pentru Necunoscut112):

Da, ai dreptate, am mai avut o experienta asemanatoare anul trecut, in noiembrie. Multumesc pentru raspuns!