| StropiDeDor a întrebat:

e posibila o sarcina daca am avut un contact sexual neprotejat, fara ejaculare, insa dupa cateva zile mi-a venit menstruatia normal? nu am nici un simptom de sarcina, doar o durere in dreptul ovarului de vreo 2 luni.am luat atunci tratament prescris pentru infectie, raceala insa acum durerea a revenit, si ma duce cu gandul ca as putea fi insarcinata, desi, cum am spus, nu am nici un simptom.

4 răspunsuri:
| Cristina_5086 a răspuns:

NU cred ca esti insarcinata! daca in timpul actului sexual nu a fost ejacularea. si nici menstruatia nu tia intarziat. stai linistita ca nu esti insarcinata.
ca sa fii sigura poti face un test de sarcina.

| powerpuff a răspuns:

Nu cred ca ai putea fi insarcinata deoarece daca ti-a venit menstruatia dupa cateva zile inseamna ca ai eliminat ovulul. Dar pentru a te linisti ti-ai putea face un test de sarcina. S-ar putea sa fi racit din nou la ovar, atunci cel mai bine ar fi sa mergi la medic sa iti prescrie un tratament.

| rocsette a răspuns:

Nu cred ca ai fi. durerea ovarului poate fi din cauza menstruatiei
daca nu esti sigura pe tine te poti duce la ginecolog pentru a afla cauza durerii. dar este foarte posibil sa fi racit happy

| chelsea a răspuns:

Nu nu cred
daca ai avut menstruatie nu cred