| Blackqween a întrebat:

Buna ziua, Spuneți-mi va rog daca poți avea contact sexual NEPROTEJAT după 4 zile +\- de la administrarea escapelle?
In general, facă pastila își face efectul daca in cadrul aceluiași ciclu menstrual, după ce ai băut pastila faci un sex neprotejat? Ajutor va rog ca nu găsesc răspunsuri pe net!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde numai de coprul tau!
Pastila aia are eficacitate numai de 94-95% si asta in primele 2 ore cand este luata, dupa care scade masiv procentajul.

Sexul dupa cateva zile este posibil sa fie afectat si chiar sa rami gravida daca atunci esti la ovulatie iar pastila aia nu a avut efect pentru tine.

Dar de ce nu folositi intotdeauna PREZERVATIVUL?
Nu musca, nu manaca, nu strange si nu diminueaza placerea sexuala, dimpotriva, creste intesitatea placerii sexului si partida sexual tine chiar mai mult, fiind fara stres si fara riscuri.

| Mitzupitzu a răspuns:

De ce sa faci un sex neprotejat? Vrei copii, boli venerice?

| Blackqween explică (pentru Mitzupitzu):

Întrebarea era dacă poți face sau nu, după ce ai băut pastila? deci ce se întâmpla dacă ai sex neprotejat la câteva zile după administrarea ei