| scarlet25 a întrebat:

sub puterea anonimatului indraznesc sa cer si eu ajutorul unor persoane mature, cu experienta mai multa in relatiile intime!
am 26 de ani si o relatie stabila de 2 ani! ne iubim, ne respectam, petrecem mult timp impreuna, relatia este acceptata cu drag de familii!
eu sunt o tipa vorbareata, curajoasa, cu gura mare (doar sunt femeie :p), totul insa pana la relatiile intime! mentionez ca desi acestea sunt foarte satisfacatoare, nu pot scapa de rusinea pe care o simt in fata iubitului meu! el m-a inteles perfect, nu m-a fortat cu nimic, am vrut lumina stinsa, asa a fost, am vrut sa trag repede cearceaful pe mine, asa a fost etc!
insa, de acum o luna, lucrurile s-au schimbat! in una din seri, iubitul a lasat veioza aprinsa, oricat m-am impotrivit! eram in pozitia misionarului si in momentul in care mi s-a apropiat orgasmul, iubitul mi-a pus mana pe obraz si m-a obligat sa ma uit in ochii lui! oricat m-am zbatut, nu am reusit sa intorc capul! am avut cel mai profund orgasm din viata mea! rusinea atat de mare s-a combinat cu o placere de nedescris! consider asta cel mai intim moment al meu, in care ma simt slaba, vulnerabila, cu garda jos! si sa fiu vazuta de iubitul meu asa, mi se pare tare aiurea! privirea lui era atat de patrunzatoare incat am ramas fara suflare! si de aici au inceput problemele! a doua zi nu l-am mai putut privi in ochi! pur si simplu imi venea sa intru in pamant de rusine! el insa se amuza pe seama mea si ma tot tachineaza cu asta! oriunde am fi, este suficient sa imi arunce o privire cu subinteles si imediat stiu ca se uita la mine, gandindu-se la momentele intime! incep sa tremur si sa ma rusinez toata! nu stiu ce sa mai fac! cum sa ma comport?
de atunci veioza sta mereu aprinsa, ma priveste insistent si foarte mult! in timpul preludiului nu mai face nimic fara sa priveasca foarte atent ce face! simt ca mor de rusine! dar totodata, senzatiile de placere au devenit mult mai intense! alege des pozitii in care poate sa priveasca cum ma penetreaza, etc! nu ma mai lasa sa ma feresc cum ma lasa pana acum! si replica lui a fost " te-am lasat un an si jumatate ca pe tine, pentru ca te iubesc enorm, dar de acum, lucrurile se vor schimba in pat"! el oricum m-a dominat mereu in pat! dar nu asa! parca sunt paralizata, nu ma pot impotrivi! si imi este rusine de asta! imi spune mereu sa fiu cuminte, ca nu-mi face niciun rau!
s-a mai confruntat cineva cu o asemenea situatie? se mai simte cineva ca mine? mai sunt barbati care sa procedeze asa?

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tu esti nesigura pe tine si nu ai suficienta incredere in partenerul tau. Nici un barbat normal nu va tolera asa ceva, fiindca se simte ca ultimul prost. Daca te iubeste, va incerca sa faca ce face partenerul tau: sa-ti arate ca merita incredere si ca placerea este reciproc mai intensa daca ai incredere in el si te daruiesti complet, fara inhibitii. Un barbat care nu te-ar fi iubit suficient, te-ar fi parasit demult, jignit de lipsa de incredere si de daruire.

| Azµre a răspuns:

E normal, nu trebuie să te alarmezi happy
Bravo! Da încearcă să schimbi rolul, domină-l tu pe el! Încearcă poziție femeia deasupra! O să îl dai gata!

| h3r a răspuns:

Ești timidă, rușinoasă și este normal! Ești o femeie decentă!
Cât despre partenerul tău, nu trebuie să te supere, chiar dacă te tachinează și face totul împotriva ta, probabil s-ar gândi că e momentul să prinzi încredere în el și mai ales... în tine!
Ai încredere și lasă-te pe mâna lui, chiar și de sub cearșaf!

Pe parcus, goală tot vei apărea în fața soțului, fie că este actualul partener sau nu!

| Oana92 a răspuns:

O sa iti treaca rusinea la un moment dat. Ai si recunoscut ca iti place mai mult, de ce sa te impotrivesti? Intimitatea dintre voi e mult mai profunda acum. Si ce daca te rusinezi, iti trece! E iubitul tau si face asta pentru ca a vazut ca si tie iti place. Barierele tale sunt mult prea solide si de asta nu te poti bucura la intensitate maxima de anumite placeri. Din partea mea prietenul tau are tot respectul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Aşa eşti tu mai ruşinoasă,mai timidă!
Învaţă să-ţi învingi această teamă,totul pleacă din creier, dacă laşi să te domine teama asta în continuare, nu vei rezolva nimic, ai încredere în el, că doar nu te papă!
Te pup!

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Probabil situatia noua la care esti expusa te-a dat peste cap! o sa treaca! nu trebuie sa faci nimic special! te vei obisnui! ai incredere in el si in relatia voastra! important este sa nu lasati monotonia sa puna stapanire pe voi! daca el nu ar fi luat atitudine, exact asta s-ar fi intamplat! si oricum, constat ca te iubeste cu rusine cu tot! deci de ce te mai consumi atat?
succes happy

| Keith a răspuns:

Va trebui sa incepi sa scapi de aceasta anxietate,se vede ca acest barbat chiar te iubeste,nu trebuie sa te simti asa si dimpotriva sa iti placa actul sexual cu partenerul tau atata timp cat ai incredere in el,stii ca te iubeste,stiu si familiile voastre,care e problema? Dezobisnuieste-te de acest caracter fata de el,pentru ca vei risca sa il pierzi.Tu faci dragoste cu iubitul tau,nu cu un necunoscut,tu faci dragoste cu barbatul pe care il iubesti si te iubeste, asa ca nu te mai comporta asa cu el, pentru ca daca acum te tachineaza mai tarziu se va supara daca tot insisti cu chestia asta, nu ai de ce sa te simti asa fata de iubitul tau, scapa de aceasta anxietate.Bafta!

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau, draguto.
La ce ai scris, cred ca sunt 3 variante in care te incadrezi :
1. Troll
2. Masochista romantica
3. Esti un pic cam grasa.

Nu doresc sa te jignesc in nici un fel, pentru ca nu te cunosc.
Eu apreciez doar ce ai scris tu aici.

| Stelutza1990 a răspuns:

Voi, cei care ati raspuns pe aici nu ati citit TOT si nici inteles ce a scris acest user. laughing

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru Stelutza1990):

Ce ai inteles tu in plus fata de noi?

| Stelutza1990 a răspuns (pentru Bluebutterfly80):

laughing vezi ca fata / baiatul scrie telenovele hustler pe aici.
nu prea are probleme reale in pat, si vrea doar sa faca,, flame,, pe aici

uite de ce zic asta : CITEZ : oricat m-am zbatut, nu am reusit sa intorc capul! am avut cel mai profund orgasm din viata mea! rusinea atat de mare s-a combinat cu o placere de nedescris! consider asta cel mai intim moment al meu, in care ma simt slaba, vulnerabila, cu garda jos! si sa fiu vazuta de iubitul meu asa, mi se pare tare aiurea! privirea lui era atat de patrunzatoare... etc.

Ce problema este asta?

am incercat sa desenez, dar nu pot.
daca nu intelegi propozitiile si sensul lor, nu stiu ce sa fac.

nu vreau sa fac eu dezbateri si lectii pe aici.
astea sunt in intentia userului care a scris acest mesaj - fara intrebari precise, de altfel.

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru Stelutza1990):

Atunci sa-i dam un oscar, zic!hee hee
oricum, daca inventeaza, chiar se pricepe la scris! forma este intr-adevar literara! decat sa se fi exprimat agramat sau ca la usa cortului, prefer varianta asta! happy

| Stelutza1990 a răspuns (pentru Bluebutterfly80):

Nuuu. ce Oscar? pentru plagiat, sau pentru ce?
ia, uite pe aici : http://www.cartedebuzunar.ro/amantul-doamnei-chatterley-p2.html

Nu am avut timp si chef sa caut, dar am vazut postarea si era ca un pasaj dintr-o carte proasta citita in tren.
Si mai ales fara logica si fara dileme reale.
Eu chiar cred ca acest user face spam si flame pe aici. Nu doreste raspunsuri, ci doar sa se expuna si sa provoace dezbateri pe false ipoteze.

| AriantheLissa a răspuns:

Este perfect normala situatia. Eu personal nu m-am confruntat cu o asemenea situatie, insa imi imaginez cum te simti.
Eu personal spun ca este perfect normal cum te simti. Esti o femeie decenta, de aceea te comporti astfel. Trebuie sa stai calma, pana la urma e iubitul tau! Trebuie sa inchizi ochii si sa-ti imaginezi ca nu se intampla nimic. Savureaza momentul si nu te lasa intimidata de ipostazele in care sunteti. Simte-te frumoasa cand esti cu el. happy